Pan Poeta w bibliotece

Niedawno sępoleńską bibliotekę odwiedził niezwykły Pan – Pan Poeta – a wszystko to za sprawą warsztatów literackich dla najmłodszych.

Na początku uczestnicy poznali „Kurę, co tyła na diecie” oraz zasady zdrowego odżywiania. Co powoduje tycie? A jakie potrawy sprzyjają zdrowej sylwetce? Dzieci nakarmiły kurę pluszowymi owocami i warzywami, a także popływały z nią na morzu (chuście animacyjnej)
z kolorowymi balonami. Następnie, po przeczytaniu „Kaczki, co przebrała miarkę” mali czytelnicy przebrali się w wielobarwne i zabawne przebrania i okulary przeciwsłoneczne, dowiadując się, że wcale nie ubiór w nas się liczy, ale to, jacy jesteśmy ważni dla innych. Na zakończenie wszyscy poznaliśmy historię pewnego pawia. „Paw, co ogon miał z przyjaźni” pokazał dzieciom, że nawet drobny gest uczyniony osobie smutnej/potrzebującej jest dla niej ogromną wartością i wsparciem w trudnej sytuacji. Następnie dzieci na kolorowych skrzydłach przyklejały kolorowe piórka, ale tylko wówczas gdy powiedziały sobie komplement będący pierwszą oznaką wsparcia osoby potrzebującej – przyjaciela w potrzebie.

Spotkania autorskie dla dzieci z Panem Poetą angażują, bawią i zachęcają do czytania. Podczas gdy dzieci myślą, że jakiś pan będzie im czytał swoje bajki, pan Michał wciąga je w wir zabaw, przebieranek, kolorowych balonów i niezliczonych uśmiechów. Ale to jeszcze nie wszystko! Pod koniec wspólnej zabawy dzieci otrzymały swoją wyjątkową „Wyprawkę czytelniczą” oraz nowe karty czytelnika. Wszystko to dzięki udziałowi w programie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do częstszych odwiedzin!

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Biblio rozmaitości”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

Więcej aktualności

Zaproszenie na spotkanie z Anną Kamińską
Zapraszamy na spotkanie z pisarką Anną Kamińską, znaną między innymi z bestsellerowych biografii: Haliny Krüger-Syrokomskiej „Halina” (2019), Wandy Rutkiewicz „Wanda” (2017) i Simony Kossak „Simona” (2015). Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 listopada, o godzinie 17:00! Spotkanie organizowane w ramach projektu „Biblio rozmaitości”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu ... Pan Poeta w bibliotece
Czytaj więcej...
Co kryje worek św. Mikołaja?
Od samego poniedziałku Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim przygotowywała się na przyjście Mikołaja. Jednak tuż przed mikołajkami był on bardzo zajęty … i wysłał do nas swojego pomocnika. Pomocnik mimo ciężkiej pracy potrafił wykrzesać z siebie mnóstwo energii. Mali czytelnicy, którzy wraz ze swoimi rodzicami wypełnili biblioteczną czytelnię po brzegi, mieli okazję ... Pan Poeta w bibliotece
Czytaj więcej...