Radek i Zosia z tytułem Mistrza Polski

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w WąwelnieRadosław Serówka oraz Zofia Kołodyńska – zostali Mistrzami Polski w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pn. „Wielka Liga Czytelników”.

Koordynacją konkursu na poziomie powiatowym zajęła się po raz kolejny nasza biblioteka. „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Miał on na celu zachęcenie do wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Konkurs składał się z czterech etapów – od szkolnego po ogólnopolski. Przystąpiło do niego 48 uczestników z trzech szkół w powiecie, którzy miesiącami walczyli o awans do dalszych etapów. Jednakże tylko Radek oraz Zofia (reprezentanci klas I-III) bez większych problemów przeszli przez proces zdobywania sprawności czytelniczych, drużynowy test kwalifikacyjny (uprawniający do udziału w finałach powiatowych) oraz test wojewódzki, gdzie każdorazowo osiągali wyniki powyżej 95%.

            Ogólnopolskie Mistrzostwa Wielkiej Ligi Czytelników odbyły się 12.05.2023 r. W finale naszym reprezentantom przyszło się zmierzyć z książką Tomasza Samojlika pt. „Tarmosia”, która stanowi pełną humoru i zdumiewających ciekawostek historie z życia borsuczej rodziny. Duet odpowiedział poprawnie na 175 ze 180 pytań. Przez cały czas trwania zmagań opiekę nad zespołem sprawowała Pani Wiesława Kabattek, która wspólnie z nami przeżywała każdy mały sukces uczniów.

Udział w konkursie „Wielka Liga Czytelników” wymagał od uczestników oraz ich opiekuna wielkiego zaangażowania, systematyczności oraz setek przeczytanych stron – przez co uzyskany wynik cieszy jeszcze bardziej. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi uczestnicy przetarli szlaki i za rok powiat reprezentować będzie jeszcze większa grupa uczestników. Zapraszamy!  

Więcej aktualności

Nie lubi bylejakości
W czwartkowe południe w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek. Od samego początku wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, gdyż młodzi czytelnicy znali już twórczość pani Agnieszki. Spotkanie przybrało formę spontanicznej i swobodnej rozmowy między uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim a samą autorką. Przemyślane i dociekliwe pytania ... Radek i Zosia z tytułem Mistrza Polski
Czytaj więcej...
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Kacprem Gładychem
Biblioteka Publiczna w Sępólnie zaprasza na spotkanie autorskie z mieszkańcem Sępólna, Kacprem Gładychem. Z wykształcenia i zawodu farmaceuta, od zawsze miłośnik teatru i dobrej książki. Na scenie realizuje się między innymi jako reżyser i aktor w teatrze „Czas Wyobraźni”. Niedawno postanowił chwycić za pióro, czego efektem jest powieść sensacyjno-przygodowa pt. „Bursztynowa łza”. Akcja książki, mocno ... Radek i Zosia z tytułem Mistrza Polski
Czytaj więcej...