Rodzinny piknik z książką

W środę (26 czerwca) na przystani kajakowej Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Sępólnie Krajeńskim odbył się „Rodzinny piknik z książką”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Trzecie Miejsce. Piknik skierowany był dla rodzin z dziećmi, a jego celem była promocja baśni sępoleńskich. W rolę „Misi – przewodniczki” wcieliła się Zosia Sobek, która czytała głośno najmłodszym uczestnikom spotkania historię pt. „Pierścień Sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Dalszą część pikniku wypełniły wesołe zabawy. Całe rodziny wypłynęły także na poszukiwanie skarbów zatopionego zamku na rowerach wodnych. W przerwie między zabawą spotkaliśmy się na małym co nieco. Aby przekonać się, że podróże po Krajnie są naprawdę ciekawe, dzieci otrzymały kolorowanki wykonane specjalnie na realizację projektu przez Natalię Berlik.

Zadanie zorganizowano w ramach projektu „Misia przewodniczka – Sępólna tajemnic strażniczka”. Projekt finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” przy współpracy z sępoleńską biblioteką.

Więcej aktualności

Warsztaty plastyczne z Natalią Berlik
W zeszły wtorek Stowarzyszenie Trzecie Miejsce zorganizowało w sępoleńskiej bibliotece warsztaty plastyczne z Natalią Berlik – ilustratorką książek dla dzieci. Pani Natalia przez wiele lat pracowała jako grafik w agencji reklamowej. Pamiętając jednak o swojej pasji do malowania zajęła się ilustrowaniem książek dla dzieci. Obecnie współpracuje z największymi wydawnictwami w Polsce. Wykonała wiele ilustracji do ... Rodzinny piknik z książką
Czytaj więcej...