Spotkanie z dr. Adam Węsierskim już za nami

W ubiegły piątek, 23 września, w sępoleńskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z dr. Adamem Węsierskim, badaczem historii aparatu bezpieczeństwa w Polsce po 1945 roku.

Spotkanie miało miejsce w związku z wydaniem 3 tomu „Toksycznej agentury” jego autorstwa. Książka prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość. To pierwsza tego typu naukowa publikacja nosząca posmak sensacji, która w sposób bezprecedensowy, podejmuje na tak ogromną skalę problem wstydliwej i hańbiącej współpracy z bezpieką w latach 1945 – 1990 na ziemi sępoleńskiej. Wiarygodność informacji podanych w opracowaniu dokumentuje solidna baza źródłowa, wspierana komplementarnie unikatowymi fotografiami pochodzącymi m.in. ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej. Publikację można było nabyć po spotkaniu – i uzyskać od razu autograf autora. Kto nie miał okazji uczestniczyć w wydarzeniu, może nabyć książkę w bibliotecznej księgarni. Jej cena to 40 zł. Zapraszamy!

Więcej aktualności

Jubileuszowa Wieczorynka z Kicią Kocią
W poniedziałkowe popołudnie w naszej bibliotece odbyło się jubileuszowe spotkanie Wieczorynki dla dzieci. Od dziesięciu już lat, rodzice wraz ze swoimi pociechami spotykają się w bibliotece, aby wspólnie poczytać bajki na dobranoc.
Czytaj więcej...