Spotkanie z książką haftowaną

W zeszły piątek najmłodsi czytelnicy oraz ich opiekunowie mieli okazję spotkać się w naszej bibliotece z panią Olgą Stelmach – autorką niezwykłej haftowanej książki.

Książka pt. „O czym milczy misio” ma 20 stron i postawała przez 7 miesięcy. Zamiast papierowych kartek ma ona 25 metrów kanwy, a zamiast liter – ponad 140 tysięcy krzyżyków.  Powstała z myślą o pracy sensorycznej z dziećmi. Została ona wpisana do Księgi Rekordów Polski. Jest to pierwsza w Polsce, a dopiero druga na świecie taka książka. Autorka zdradziła, że żeby dostać się do tej księgi  jej książka musiała być w jakiś sposób „naj”. Stąd też zrodził się pomysł, aby haftowana przez panią Olgę książką była tą największą.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się także z dwiema kolejnymi książkami naszego gościa: o alfabecie i miesiącach, a wszystko to przeplatane było wesołymi zabawami dla najmłodszych.

W bibliotece już niedługo dostępna będzie drukowana wersja słynnej haftowanej książki, gdzie po każdym z rozdziałów znajdują się pytania do wspólnej pracy rodzica z dzieckiem. Zapraszamy!

Więcej aktualności

Spotkanie z Olgą Stelmach
Mamy ogromną przyjemność zaprosić na spotkanie z panią Olgą Stelmach – autorką największej haftowanej książki w Polsce, które odbędzie się 15 września (piątek) o godzinie 16:00. Haftowana książka sensoryczna pani Olgi pt.  „O czym milczy misio” została wpisana do Księgi Rekordów Polski. Jest to pierwsza w Polsce, a dopiero druga na świecie taka książka. Powstała ... Spotkanie z książką haftowaną
Czytaj więcej...
Oferta zajęć w bibliotece
Zajęcia dla użytkowników indywidualnych: 1. „Wieczorynka w bibliotece” – Klub Czytających Rodzin „Wieczorynka w bibliotece” to cotygodniowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich opiekunów, podczas których wspólnie czytamy wartościową literaturę dla dzieci, bawimy się przy muzyce i tworzymy prace plastyczne. Zajęcia z ponad dziesięcioletnią tradycją objęte są patronatem fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. ... Spotkanie z książką haftowaną
Czytaj więcej...