Starsi czytali, młodsi recytowali.

Powiatowe konkursy „Mistrz Pięknego Czytania” i „Wierszykarnia” na stałe wpisały się już do jesiennego kalendarza imprez organizowanych przez naszą bibliotekę.

Obydwa konkursy mają formę online. Składają się one z dwóch etapów: eliminacji szkolnych / przedszkolnych oraz głównego, gdzie prace zakwalifikowanych uczestników ocenianie są przez jury. Zadanie konkursowe, w przypadku Mistrza Pięknego Czytania, polega na przeczytaniu fragmentu wybranego przez siebie tekstu, natomiast w konkursie pt. „Wierszkarnia” na recytacji wybranego wiersza (w tym roku z twórczości Agnieszki Frączek).  Z radością możemy ogłosić, iż konkursy te z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Do etapów głównych zakwalifikowało się 85 uczestników z ponad połowy placówek w powiecie.  

Jury w składzie: Renata Bukolt, Jolanta Orzłowska, Bożena Krogulec dokonało wyboru najlepszych nagrań, które wpłynęły w terminie konkursu.

Laureatami konkursu „Wierszykarnia” w kategorii dzieci 5-6 letnich zostały:

I miejsce – Lena Szumotalska (Gminne Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
w Sępólnie Krajeńskim – grupa „Puchatki”)

II miejsce – Ada Kapłon (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie – grupa „Żabki”)

III miejsca – Antonina Knitter (Gminne Przedszkole nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim – grupa „Smerfy”)

Wyróżnienia otrzymali: Kamil Kędziora (Gminne Przedszkole nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim – grupa „Słoneczka”), Hanna Jankowska (Gminne Przedszkole nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim – grupa „Smerfy”), Antoni Jankowski (Gminne Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Sępólnie Krajeńskim), Lena Mitianiec (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zakrzewku) oraz Brajan Białkowski (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zbożu).

Laureatami konkursu „Wierszykarnia” w kategorii klas I-III SP zostali:

I miejsce – Lilianna Nikel (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, klasa I a)

II miejsce – Klaudia Zgrzeba (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, klasa I c)

III miejsce –  Wojciech Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Zbożu, klasa I)

Wyróżnienia otrzymali: Jan Musiela (Szkoła Podstawowa w Wiśniewie, klasa I), Maria Marach (Szkoła Podstawowa w Jastrzębcu, klasa I), Zuzanna Fatz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Więcborku) oraz Radosław Piotrowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Więcborku, klasa II).

Z kolei tegorocznymi Powiatowymi Mistrzami Pięknego Czytania zostali:

– w kategorii klas IV- VI – Jan Janke (Szkoła Podstawowa w Zalesiu)

– w kategorii klas VII – VIII – Oliwier Marach (Szkoła Podstawowa w Jastrzębcu)

– w kategorii klas VIII – Marcelina Nowicka (Szkoła Podstawowa w Jastrzębcu)

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję zaprezentować się przed publicznością na żywo. I zrobili to wzorowo! Gratulujemy pięknych wykonań i widzimy się za rok!

Więcej aktualności

XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszej bibliotece
Zbliżający się wielkimi krokami XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszej bibliotece będzie się prezentował następująco: 7 listopada o godz. 11:00 w związku z beatyfikacją Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci w bibliotece odbędą się zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy IV – VI szkół podstawowych. Zajęcia mają na celu przybliżyć nie tylko historię rodziny ... Starsi czytali, młodsi recytowali.
Czytaj więcej...
XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod znakiem biblii i malarstwa
Dwudziesty piąty, jubileuszowy Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w czytelni dla dorosłych upłynął pod znakiem wystaw. We wtorek i środę tłumnie zwiedzano unikatową wystawę Biblii, której posiadaczem jest pastor Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Żninie Jarosław Gaudek. Kolekcja pastora obejmuje ponad 70 różnorakich egzemplarzy jednej z najważniejszych ksiąg w historii świata. Wśród zbiorów znajdziemy Biblię z XVII ... Starsi czytali, młodsi recytowali.
Czytaj więcej...