Świętujemy dziesięciolecie Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej

W ostatni wtorek Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” zorganizowało spotkanie jubileuszowe w związku z 10-leciem Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, działającego w naszej bibliotece.

Na okolicznościowy tort i podsumowanie dekady archiwum chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy do budowy CATL dołożyli swoją cegiełkę. Byłoby to jednak aż kilkadziesiąt osób, zdecydowaliśmy się zatem zaprosić na wtorek tych, którzy do rozwoju CATL i popularyzowania historii lokalnej przyczynili się w naprawdę szczególny sposób. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Państwu za zaufanie i pomoc w zachowywaniu śladów naszej wspólnej historii! Tego dnia mieliśmy również przyjemność wręczenia nagród w konkursie „Opowiedz nam swoją historię”. Nagrodzonym: Panu Zbigniewowi Spliterowi, Pani Elżbiecie Gregorich i Pani Monice Mika-Woźnickiej raz jeszcze gratulujemy ? A w międzyczasie odwiedziły nas jeszcze grupy młodszych mieszkańców Sępólna, mogące zapoznać się z wystawą pamiątek historycznych na temat Sępólna i okolic. Cóż, same miłe chwile ? Oby więcej takich!
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Dziesięć na sześć”, realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce, a finansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Więcej aktualności

Dzięki „Frani” spełnił marzenia
W zeszły czwartek naszą bibliotekę odwiedził Emil Witt, który szczególnie upodobał sobie eksplorowanie Amazonii. Podczas spotkania opowiedział o podróży, którą odbył z przyjacielem Łukaszem własnoręcznie przygotowaną tratwą, pieszczotliwie zwaną „Franią”.
Czytaj więcej...