Warsztaty plastyczne z Natalią Berlik

W zeszły wtorek Stowarzyszenie Trzecie Miejsce zorganizowało w sępoleńskiej bibliotece warsztaty plastyczne z Natalią Berlik – ilustratorką książek dla dzieci.

Pani Natalia przez wiele lat pracowała jako grafik w agencji reklamowej. Pamiętając jednak o swojej pasji do malowania zajęła się ilustrowaniem książek dla dzieci. Obecnie współpracuje z największymi wydawnictwami w Polsce. Wykonała wiele ilustracji do bajek, kolorowanek, a także książek o tematyce przyrodniczej. Podczas zajęć, krok po kroku, ilustratorka zdradzała dzieciom techniki malarskie oraz sztukę szkicowania czy dobierania kolorów. Biorący udział w spotkaniu uczniowie szkoły podstawowej zadawali prowadzącej mnóstwo pytań, np. co było inspiracją do malowania, czego najbardziej nie lubi malować i jakie ma plany na przyszłość. Uczestnicy dowiedzieli się również jakich programów graficznych używa do tworzenia kolorowanek. Miłą informacją było również to, że jedna z książek ilustrowanych przez naszego gościa doczeka się ekranizacji filmowej. Pani Natalia przekonała dzieci, że rysowanie wcale nie jest trudne. Aby się o tym przekonać, podczas warsztatów plastycznych, każdy próbował swoich sił. Wspólnie malowaliśmy nowe przygody Misi – bohaterki książki Mariusza Niemyckiego „Pierścień Sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Misia zwiedzała Francję, Włochy, Chiny, Wielką Brytanię. Ilustracje do nowych przygód naszej bohaterki już powstały, może więc powstanie nowa książka?
Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką. Uczestnicy otrzymali kolorowanki stworzone przez Natalię Berlik, w których bohaterką jest Misia podróżniczka zapraszająca w podróż po Krajnie.


Zadanie zorganizowano w ramach projektu „Misia przewodniczka – Sępólna tajemnic strażniczka”. Projekt finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” przy współpracy z sępoleńską biblioteką.

Więcej aktualności

Rodzinny piknik z książką
Już 26 czerwca o godz. 16:00 na przystani kajakowej Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się „Rodzinny piknik z książką”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Trzecie Miejsce. Podczas wydarzenia poczytamy regionalne baśnie, a wszystkiemu towarzyszyć będą wesołe gry i zabawy. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy w ... Warsztaty plastyczne z Natalią Berlik
Czytaj więcej...
Rodzinny piknik z książką
W środę (26 czerwca) na przystani kajakowej Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Sępólnie Krajeńskim odbył się „Rodzinny piknik z książką”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Trzecie Miejsce. Piknik skierowany był dla rodzin z dziećmi, a jego celem była promocja baśni sępoleńskich. W rolę „Misi – przewodniczki” wcieliła się Zosia Sobek, która czytała głośno najmłodszym uczestnikom spotkania ... Warsztaty plastyczne z Natalią Berlik
Czytaj więcej...