Wieczorynka w bibliotece

W czwartkowe popołudnia młodzi czytelnicy należący do Klubu Czytających Rodzin
spotykają się w naszej bibliotece na wspólnym czytaniu. Tym razem mieli oni okazję poznać książkowe nowości wydawnicze. Szczególną uwagę dzieci zwróciły błyszczące okładki z magicznymi zwierzętami, takimi jak np.: Mopsorożek, Błyskolisek, Bąblinka czy Obłoczka.


Postaci te stworzyła Matilda Rose, a przepiękne kolorowe ilustracje namalował Tim Budgen. Podczas spotkań odczytaliśmy historie niektórych z nich. Pani Łapka – bohaterka łącząca wszystkie części, przeniosła uczestników spotkania do magicznej krainy, gdzie prowadzi „Sklep z Magicznymi Zwierzętami”. Każde z tych zwierząt ma inną moc i potrafi zmienić los bohatera książki do którego trafi. Książki te, w łatwy i przestępny sposób, uczą najmłodszych czytelników jak pokonywać dziecięce trudności, nabywać pewności siebie, zdobywać przyjaźń i być odważnym. Z całą pewnością jest to seria najbardziej błyszczących woluminów w naszej bibliotece. Dzieci nie tylko czytały, ale malowały swoich ulubionych bohaterów. Jeśli chcesz się o tym przekonać przyjdź do biblioteki!
Książki na czasie! Gorąco polecamy!

Więcej aktualności

Marcowe DKK dla dzieci
W piątek (15.03.2024) o godz. 14:00 zapraszamy klubowiczów na marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W tym miesiącu omawiać będziemy książkę Marcina Pałasza pt. „Dasz radę, Marcelko”, która opowiada historię małej dziewczynki, która po wypadku stała się obiektem wyśmiewania. Lekiem na całe zło okazuje się wymarzony piesek – Rozrabiaka.
Czytaj więcej...
O słowiku, latającym kufrze i świniopasie słów kilka.
Przez cały tydzień świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Była to świetna okazja, aby sępoleńską książnice odwiedziły dzieci, które jeszcze nigdy wcześniej nas nie odwiedziły jak i te, które odwiedzają nas regularnie. Początek kwietnia to również dobry moment, aby przypomnieć sobie najbardziej znane baśnie Andersena, gdyż święto książki dla dzieci przypada właśnie w dzień jego ... Wieczorynka w bibliotece
Czytaj więcej...