Wielka Liga Czytelników – nowa edycja

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim po raz kolejny przystąpiła do udziału w projekcie i pełni funkcję koordynatora powiatowego konkursu “Wielka Liga Czytelników” w województwie kujawsko – pomorskim.

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników to konkurs czytelniczy skierowany do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania. Konkurs ten organizowany jest w trzech kategoriach:

1) klasy 1–3 szkół podstawowych;

2) klasy 4–6 szkół podstawowych;

3) klasy 7–8 szkół podstawowych.

Aby dołączyć do konkursu szkoły wypełniają formularz zgłoszeniowy (dostępny w załączniku) i zeskanowany odsyłają na adres: [email protected] do 30 listopada 2023 r.

Szczegółowe zadania koordynatora placówki oraz etapy konkursu opisane są w regulaminie znajdującym się poniżej.

Więcej aktualności

Wierszykarnia 2023
Zapraszamy uczniów klas I-III oraz dzieci pięcio  i sześcioletnie do udziału  w siedemnastej już edycji powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Wierszykarnia”.  W tym roku zadanie konkursowe polega na nagraniu recytacji jednego z wierszy Agnieszki Frączek. Każda klasa/ grupa przedszkolna może zgłosić do konkursu maksymalnie dwóch uczestników.  Spośród zgłoszonych nagrań  jury wybierze trzech zwycięzców w grupie dzieci ... Wielka Liga Czytelników – nowa edycja
Czytaj więcej...
Bajki o kolorach jesieni – wieczorynka w bibliotece
W sępoleńskiej bibliotece rozpoczęliśmy cotygodniowe spotkania z bajką na dobranoc przeznaczone dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów. Zajęcia zaczęły się od poszukiwania jesieni w książkach dla dzieci. Młodych odkrywców zainteresowały opowieści o zmianach zachodzących w przyrodzie, barwach jesieni, przygotowaniach zwierząt do zimy. W trakcie kilku tygodni najmłodsi czytelnicy mieli okazję poznać historię m. in. Ani ... Wielka Liga Czytelników – nowa edycja
Czytaj więcej...