XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszej bibliotece

Zbliżający się wielkimi krokami XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszej bibliotece będzie się prezentował następująco:

7 listopada o godz. 11:00 w związku z beatyfikacją Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci w bibliotece odbędą się zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy IV – VI szkół podstawowych. Zajęcia mają na celu przybliżyć nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także przedstawić losy ludzi ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Spotkanie jest przeznaczone dla grup zorganizowanych z klas IV – VI. Jeśli zainteresowani są Państwo w innym terminie prosimy o kontakt ([email protected]; tel. 52 388 0220).

7 i 8 listopada zapraszamy na unikatową wystawę Biblii z kolekcji Jarosława Gaudka, pastora ze Żnina. Pisma Święte będzie można oglądać w godzinach 12:00 – 17:00 we wtorek i 9:00 – 17:00 w środę. Szkoły chcące odwiedzić wystawę prosimy o wcześniejszy kontakt.

9 listopada o godz. 16:30 w bibliotece będzie miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej Sławomira Śmigla pt. „Malarskie sentymentalia”.

Zapraszamy!

Więcej aktualności

Starsi czytali, młodsi recytowali.
Powiatowe konkursy „Mistrz Pięknego Czytania” i „Wierszykarnia” na stałe wpisały się już do jesiennego kalendarza imprez organizowanych przez naszą bibliotekę. Obydwa konkursy mają formę online. Składają się one z dwóch etapów: eliminacji szkolnych / przedszkolnych oraz głównego, gdzie prace zakwalifikowanych uczestników ocenianie są przez jury. Zadanie konkursowe, w przypadku Mistrza Pięknego Czytania, polega na przeczytaniu ... XXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w naszej bibliotece
Czytaj więcej...