Kulinarne podróże po literaturze

Dodane 2 czerwca 2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy ZAPRASZA dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w projekcie pt. „Kulinarne podróże po literaturze”

Celem projektu jest kultywowanie tradycji narodowej i regionalnej. Całość polegać będzie na przeprowadzeniu cyklu zajęć w terminie od 12 czerwca do 10 sierpnia 2017 r. Bohaterami  10 spotkań staną się postacie znane z książek polskiej i światowej literatury. Dzieci przez dwie godziny będą mogły podróżować po literaturze i poznawać kulinarne przepisy Kubusia Puchatka, Martynki, Mikołajka, Cecylki Knedelek i wielu innych znanych dzieciom postaci z książek.

Zajęcia odbywać się będą jeden raz w tygodniu ( w poniedziałki) od godziny 16:00 do 18:00. Projekt zaplanowano dla 25 – osobowej grupy dzieci. Spotkania odbywać się będą w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim oraz w kawiarni Tea Lady na sępoleńskim molo.

 

W programie:

12 czerwcaInauguracyjne spotkanie z książkowej serii o Cecylii Knedelek i dobrym wychowaniu – zajęcia literackie i czytelnicze, potem warsztaty kulinarne w przestrzeni miejskiej – na molo.

19 czerwcaMałe co nie co, czyli najlepsze przepisy Kubusia Puchatka

26 czerwcaRymowane przepisy na kuchenne popisy

3 lipcaKuchnia Martynki i kraina pyszności.

10 lipcaMikołajek szefem kuchni

17 lipcaCukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami

24 lipca – Banda Spaghetti. Sprawa złotego widelca

31 lipca – Sałatki Kuby i Buby

7 sierpnia – Wierszyki na deser

10 sierpnia – Kacperiada i zestaw urodzinowy na Dni Miasta oraz imieninowy z okazji Święta Wawrzyńca

 

Zapraszamy do udziału w projekcie. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki
przy ul. Wojska Polskiego 22 , telefonicznie pod numerem telefonu 52388 0220 lub mailowo na adres kontakt@biblioteka-sepolno.pl – link do pobrania zgłoszenia TUTAJ

 

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Bydgoszczy.


Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |