31 grudnia pracujemy krócej!
Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2020 roku biblioteka będzie otwarta w godzinach 9:00 – 14:00.
W Wigilię biblioteka będzie nieczynna
Drodzy czytelnicy! Informujemy, że 24 grudnia, w Wigilię, biblioteka będzie nieczynna.
Sępólno Krajeńskie w świątecznej dekoracji
Zapraszamy wszystkich małych mieszkańców Sępólna do udziału w zabawie plastycznej, w której to Wy zdecydujecie, jak będzie wyglądało nasze miasto w świątecznej dekoracji!
Świąteczny recital „Kolędnicy”
Zakończenie projektu „Kulturalny tygiel biblioteczny” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zbliża się wielkimi krokami… Zwieńczeniem naszych działań będzie poniedziałkowy recital świąteczny „KOLĘDNICY” w wykonaniu rodziny Rzyskich, który będzie można posłuchać i zobaczyć 7 grudnia 2020r. o godz. 16.00 na żywo na bibliotecznym Facebooku
Zasady funkcjonowania bibliotek od dnia 30 listopada 2020 roku
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. Biblioteka Główna oraz Filia Miejska przywracają stałe godziny otwarcia, ograniczając naszą działalność do wypożyczeń i zwrotów zbiorów bibliotecznych – oczywiście przy zachowaniu najściślejszego reżimu sanitarnego i wprowadzając ograniczenia w limicie osób ( w bibliotece może przebywać jednocześnie maksymalnie dwóch użytkowników).
Poznaj Europę z bohaterami bajek – Francja
Dziś witamy się z wami we Francji. To właśnie stąd pochodzi znana dobrze wszystkim historia Dzwonnika z Notre Dame, opowieści płaszcza i szpady – Trzech muszkieterów, czy współczesna historia Mikołajka. Entuzjastą przygody i poznania tajemniczych zakątków świata był Juliusz Verne.
Książka na wynos
Drodzy czytelnicy, aby umożliwić Państwu korzystanie z naszych zbiorów, wprowadzamy możliwość zamawiania książek „NA WYNOS”. Zamówienia składać można przez telefon, drogą mailową lub przez katalog na stronie www.biblioteka-sepolno.pl. Po złożeniu zamówienia, Czytelnik umawia się z bibliotekarzem po odbiór książek na konkretną godzinę przed budynkiem biblioteki. Ta sama procedura obowiązuje przy oddawaniu książek.
Poznaj Europę z bohaterami bajek – literatura angielska
W kolejną podróż po Europie wyruszamy do Wielkiej Brytanii. Literatura angielska, tworzona z myślą o dzieciach i młodzieży, ma wychowywać i uczyć przekazując w treści różne ciekawostki o świecie, historii i etnografii. Wraz z powstaniem pierwszych kolonii brytyjskich wzrosło zainteresowanie folklorem.
Biblioteka Główna oraz filia będą zamknięte do 29 listopada 2020
W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r. Biblioteka Główna oraz filia będą zamknięte do 29 listopada 2020 roku.
XXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
Zapraszamy na wydarzenia w ramach XXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej
Konkursy plastyczne „RAJSKIE OGRODY”
Z okazji XXII Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskich zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym pt. „RAJSKIE OGRODY”. Zadaniem uczestników jest własnoręczne wykonanie – dowolną techniką – pracy plastycznej przedstawiającej rajskie ogrody stworzone przez Boga widziane oczyma dziecka.
Καλημέρα! Dziś witamy się z Wami z Grecji.
To właśnie stąd pochodzą bajki takie jak m.in. „Żółw i zając”, „Lew i mysz”, „Lis i winogrona”, „Mrówka i konik polny” . Z Grecją powinniśmy także kojarzyć mity takie jak np. mit o początku świata, mit o Demeter i Korze, mit o Prometeuszu, mit o Dedalu i Ikarze.
Zdalnie też się da!
Co prawda dziś czytelnia dla dzieci nie tętniła życiem tak jak zwykle podczas spotkań autorskich, ale cieszymy się, że mieliśmy możliwość spotkania się z dziećmi i autorem w sieci.
„Radiobook” – literatura zamknięta w audiobookach
„Radiobook” to nowy projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, mający na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. Wśród nich znajdą się powieści, lektury szkolne oraz „białe kruki” autorów takich, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Ignacy Stanisław Witkiewicz w interpretacjach najlepszych polskich aktorów.
A co twój kubek mówi o tobie?
„Bez kawy nie ogarniam” – mówi kubek. „I ciacha też” – dopowiada talerzyk. Twój kubek i talerzyk, twój przekaz. A żeby nadać porcelanie i tkaninie swój odcisk palca, żeby je spersonalizować, nie trzeba dużo.
Spotkanie autorskie ONLINE z Marcinem Koziołem
Zapraszamy uczniów klas 4-6 SP na spotkanie online z Marcinem Koziołem, które odbędzie się 29.10.2020 r. o godz. 12:00. Dysponujemy setką kodów, które możemy udostępnić klasie jak i uczniom na nauczaniu zdalnym.
Koncert papieski w wykonaniu „Bydgoskich Solistów ARTE CON BRIO”
16 października 1978 roku Polak, kardynał Karol Wojtyła, został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Historię tego pontyfikatu wszyscy doskonale znamy. Jako że na 2020 rok przypada 100. rocznica urodzin naszego Wielkiego Rodaka, Sejm ustanowił ten rok Rokiem Świętego Jana Pawła II. W tym szczególnym okresie biblioteka postanowiła upamiętnić wybór Polaka na Tron […]
Noc Bibliotek – teatr jednego… zespołu
Tegoroczna Noc Bibliotek, która miała miejsce 10 października, to w zasadzie „one team show”. Ekipa Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” bawiła w sępoleńskiej bibliotece starszych i młodszych, w swoich występach mocno angażując do współpracy publiczność.
Mistrz Pięknego Czytania 2020 – wyniki
Ta edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” przejdzie bez wątpienia do historii. W tym roku zamiast tradycyjnego czytania fragmentu wybranego tekstu w bibliotece, zadaniem uczestnika była rejestracja swojej prezentacji w formie krótkiego nagrania audio-wideo.
Znamy zwycięzców konkursu recytatorskiego WIERSZYKARNIA!
W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs „Wierszykaria”, który zorganizowała nasza biblioteka, miał formę online. Zadaniem uczestników było nagranie recytacji wybranego wiersza polskiego poety. Konkurs składał się z dwóch kategorii: przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Do etapu głównego zakwalifikowało się 33 uczestników.
Retro Noc Bibliotek w sępoleńskiej książnicy
Brak planów na kolejny weekend? Coś zaradzimy! W sobotę 10 października będzie mieć miejsce kolejna odsłona akcji Noc bibliotek.
O Kraju Kwitnącej Wiśni i literaturze…
We wtorek, 29 września, w sępoleńskiej bibliotece, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, miały miejsce warsztaty literackie na temat współczesnej prozy japońskiej. Gościem specjalnym, a zarazem osobą prowadzącą była pani Beata Kubiak Ho-Chi – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.
Nieprzeciętnie w bibliotece
Spotkanie autorskie, to niezwykłe wydarzenie potrzebne zarówno pisarzom jak i czytelnikom. W miniony piątek sępoleńską bibliotekę odwiedziła Anna Czerwińska – Rydel, autorka książek dla dzieci i młodzieży, która sama przyznała, że nie mogła doczekać się już spotkania na żywo z czytelnikami.
Nieprzeciętni – opowieści o wybitnych Polakach
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Czerwińską – Rydel, które odbędzie się 25 września o godzinie 8:30. Tematem przewodnim będą nieprzeciętni, wybitni Polacy.
„Toksyczna agentura” zainteresowała mieszkańców
W ostatni poniedziałek w bibliotece odbyło się spotkanie z dr. Adamem Węsierskim, promującym swoją najnowszą książkę – drugi tom serii „Toksyczna agentura”.
Bajanka „Kicie Kocie” opowiadała
Każdy kto w środowe popołudnie odwiedził sępoleńską bibliotekę należy do elitarnego klubu. Jakiego? Klubu niesamowitej Kici Koci! A wszystko to za sprawą Bajanki – Moniki Skikiewicz.
Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka
Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do naszej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.
Literacki budżet obywatelski – wybierz książki, które trafią na półki naszej biblioteki
Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka również w tym roku znalazła się w gronie instytucji, które zostały objęte programem finansującym zakup nowości wydawniczych w ramach wieloletniego programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.
Witajcie w naszej bajce
W zeszły piątek w naszej bibliotece zrobiło się naprawdę bajkowo! A to wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzimy 5 września. Święto to było idealnym pretekstem, aby zarówno dzieci jak i dorośli ponownie przenieśli się choć na chwilę w krainę fantazji i magii.
Zapraszamy na promocję książki Adama Węsierskiego „Toksyczna agentura II”
Czy chcesz poznać tożsamość konfidentów kryjących się za pseudonimem: „Kłos”, „Żarówka”, „Rak”, „Mewa”, „Jadzia”, „Olek”, Janusz”, „Mały”, „Ideał”, „Kamiński Jan”, „Maria”, „Szachista”, „Jacek”, „Edek”, „Ignac”, „Ambroży”, Żbik”, „Tajny”, „Halina”, „Zajączkowski”, „Kościuszko”? Być może interesuje Cię, ile zarabiali i jakie kariery zrobili TW powiatu sępoleńskiego?