Moja ulubiona postać z baśni, legend i podań

Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moja ulubiona postać z baśni, legend i podań”. 

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem. Spotkanie odbędzie się 11 maja 2022 roku o godz. 18:00 w siedzibie biblioteki.

Posted in Z ostatniej chwili |

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Wielkimi krokami zbliża się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy

Posted in Z ostatniej chwili |

Ilustrowana podróż po dziejach Sępólna z Łukaszem Jakubowskim

W poniedziałek i wtorek (25-26 kwietnia) w sępoleńskiej bibliotece odbyły się spotkania promujące książkę „Sępólno Krajeńskie – ilustrowana podróż przez wieki”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Rodzinne czytanie baśni i legend

Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” serdecznie zaprasza rodziny z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Rodzinne czytanie baśni i legend”. Jego celem jest promowanie rodzinnego czytania baśni i legend charakterystycznych dla regionów i miast polskich.

Posted in Z ostatniej chwili |

2 i 3 MAJA BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

Po zapas książek na długi majowy weekend zapraszamy w czwartek i piątek do godz. 17:00

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie autorskie z Łukaszem Jakubowskim

Gmina Sępólno Krajeńskie zaprasza na spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Jakubowskim, autorem książki „Sępólno Krajeńskie – ilustrowana podróż przez wieki”. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2022 o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza przy ul. Wojska Polskiego 22 w Sępólnie Krajeńskim. Zapraszamy do odbioru wejściówek w siedzibie biblioteki (dostępne od 19 kwietnia).

Posted in Z ostatniej chwili |

Teraz tu jest nasz dom

W marcu na Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci omawialiśmy książkę Barbary Gawryluk „Teraz tu jest nasz dom”. Klubowicze znają autorkę z zabawnych, pięknie ilustrowanych książek o zwierzętach. Tym razem zaskoczyła nas wszystkich. Opisała historię, która w mądry i przystępny sposób opowiada o współczesnej wojnie widzianej oczami dziecka.

Posted in Z ostatniej chwili |

Kocie historie

Kot, to niezwykle tajemnicze i pełne zagadek zwierzę. Fascynuje nie tylko pisarzy, ale i dzieci. Na Wieczorynce w sępoleńskiej bibliotece to właśnie kot stał się inspiracją do wspólnej zabawy i głośnego czytania bajek.

Posted in Z ostatniej chwili |

Żubr Pompik szuka wiosny

Wraz z początkiem wiosny, uczestnicy zajęć prowadzonych w naszej bibliotece, mieli okazję poznać historie rodziny Żubra Pompika. O ich niezwykłych przygodach można dowiedzieć się z serii książek napisanych przez Tomasza Samojlika. Każda opowieść to nowa przygoda, podczas której żubrza rodzina zwiedza Parki Narodowe w Polsce.

Posted in Z ostatniej chwili |

Legendy i podania skrzat opowiada

Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” zaprasza dzieci i ich rodziców z Gminy Sępólno Krajeńskie na wielopokoleniowe spotkania, które odbędą się w ramach projektu „Legendy i podania skrzat opowiada”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Informacje o utrudnieniach w filii miejskiej

Wejście do biblioteki wyłącznie wejściem głównym Urzędu Miejskiego.

Posted in Z ostatniej chwili |

Informacja dla osób przybyłych z Ukrainy

Informujemy, że w naszej bibliotece bezpłatnie udostępniamy internet oraz skanowanie, kopiowanie oraz druk dokumentów. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

Posted in Z ostatniej chwili |

Bronimy manuskryptu – podpisz deklarację w sieci!

Toruńska Książnica Kopernikańska uruchomiła stronę kodekskorwina.pl, na której można poprzeć deklarację z apelem do Sejmu o zaniechanie prac nad poselskim projektem ustawy o przekazaniu na rzecz Węgier cennego manuskryptu będącego własnością biblioteki.

Posted in Z ostatniej chwili |

Projekt „Sieć na kulturę” zakończony!

Zakończył się dwutygodniowy kurs pt. „Sieć na kulturę” realizowany w naszej bibliotece. W ramach projektu zorganizowane zostały zajęcia ze ścieżki tematycznej projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych oraz bezpieczne zachowanie w sieci. W zajęciach udział wzięło 20 dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

Posted in Z ostatniej chwili |

Ferie zimowe w bibliotece.

Ferie zimowe, to czas wolny dla dzieci. Większość z nich najchętniej spędza te chwile przed komputerami, korzystając z nieograniczonych możliwości sieci Internetowej. W bibliotece w te ferie łączymy przyjemne z pożytecznym!

Posted in Z ostatniej chwili |

Święta w bibliotece

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najbardziej lubianych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci świąt. Z tej okazji młodzi czytelnicy należący do Klubu Czytających Rodzin mieli okazję poznać literaturę o tematyce świątecznej.

Posted in Z ostatniej chwili |

W najbliższy piątek biblioteka będzie nieczynna!

Uprzejmie informujemy,że zgodnie z art 130 § 2 kodeksu pracy, dzień 24 grudnia 2021 ( piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. W związku z powyższym, Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim będzie w tym dniu nieczynna

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie z bohaterami bajek

Rodzinne czytanie w bibliotece stało się już tradycją. Dzieci wraz z rodzicami spotykają się tu w każdy poniedziałek. Klubowe spotkania zachęcają do sięgania po wartościową literaturę dziecięcą. W listopadzie mieliśmy okazję poznać najpopularniejszych bohaterów bajek. Czytelnia dla dzieci zamieniła się w bajkową krainę.

Posted in Z ostatniej chwili |

Pogodowa anomalia w Klubie Podróżnika

W ostatnich dniach zacinało śniegiem – zrobiło się już zupełnie zimowo, chociaż to wciąż jesień. Ale w poniedziałek 29 listopada w sępoleńskiej bibliotece mieliśmy do czynienia z prawdziwą pogodową anomalią. Stało się tak za sprawą Elżbiety Skibińskiej, która na spotkaniu w ramach Klubu Podróżnika zabrała obecnych na wycieczkę do Włoch. I niby była to wycieczka […]

Posted in Z ostatniej chwili |

O kultowej drodze Rumunii i nie tylko…

… można było usłyszeć 22 listopada podczas spotkania z Panem Andrzejem Ossowskim w Klubie Podróżnika, działającym przy sępoleńskiej bibliotece.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Pałace i dwory gminy Sępólno Krajeńskie” na do widzenia

Piętnastego listopada w siedzibie Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie autorskie z wybitnym regionalistą Leszkiem Skazą.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w Klubie Podróżnika, które odbędzie się 29.11.2021r. o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych. Podczas spotkania odbędziemy wirtualną podróż po urokliwych miasteczkach słonecznej Toskanii. Odwiedzimy również Pompeje, Neapol i malowniczą wyspę Capri. Podróż zakończymy w Rzymie, w mieście gdzie stary świat spotyka się z nowym. Swoimi wspomnieniami z wycieczki zorganizowanej przez […]

Posted in Z ostatniej chwili |

„Kto ty jesteś?…”

W miniony poniedziałek, 15 listopada br., uczniowie klasy piątej SP w Lutowie wraz z opiekunami – Panią Żanetą Eckert i Panią Elżbietą Żmudzką – odwiedzili Filię Miejską sępoleńskiej biblioteki. Tematem zajęć było Święto Niepodległości Polski, historia, nasze symbole i barwy narodowe.

Posted in Z ostatniej chwili |

Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w bibliotece zakończył wieczór poetycko-muzyczny przygotowany na okoliczność dwusetnej rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida i setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Zrobiłem, co należało, inni niech zrobią lepiej…” – spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim

A w zasadzie: „Feci, quod potui, faciant meliora potentes”. Taki bowiem napis widnieje na nagrobku Stanisława Lema, wybitnego polskiego pisarza science fiction.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Cztery pory roku na Pojezierzu Krajeńskim” w kadrach Łukasza Gwiździela

Wtorkowe popołudnie 9.11.2021r. zgromadziło w sępoleńskiej bibliotece miłośników fotografii dzikiej przyrody. Wszystko to za sprawą wernisażu wystawy Łukasza Gwiździela  pn.: „Cztery pory roku na Pojezierzu Krajeńskim”. 

Posted in Z ostatniej chwili |

Poznaj świat zwierząt przez zabawę i rywalizację.

Jeśli lubisz obserwować zwierzęta i spędzać z nimi czas, sępoleńska biblioteka zaprasza Cię na rozgrywki planszowe. Razem z uczestnikami turnieju wybierzesz się na wycieczkę do lasu, na łąkę, do parku czy gospodarstwa domowego. Podczas zajęć grać będziemy w gry planszowe o różnorodnej tematyce.

Posted in Z ostatniej chwili |

Na jesienne wieczory – wieczorynka w bibliotece

Jesień to pora roku, która sprzyja czytaniu. Rodzice opowiadają dzieciom bajki na dobranoc o królewnach, smokach, piratach czy trolach. Co jednak zrobić, gdy wszystkie książki z bajkami znikają? Kim był Bajkołapek i dlaczego zabierał maluchom książki na dobranoc? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas wspólnego czytania w sępoleńskiej bibliotece.

Posted in Z ostatniej chwili |

Wernisaż wystawy fotograficznej Łukasza Gwiździela „Cztery pory roku na Pojezierzu Krajeńskim”

Wystawa to krótkie podsumowanie 10-letniej przygody z fotografią przyrody. Podróż przez wszystkie pory roku na Pojezierzu Krajeńskim. Od kipiącej nowym życiem wiosny, przez upalne lato, pełną kolorów jesień do mroźnej zimy.

Posted in Z ostatniej chwili |