Wielobarwny świat przyrody – spotkanie z ilustratorką Asią Gwis

Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat na warsztaty plastyczno-literackie pt. „Wielobarwny świat przyrody”. Zajęcia poprowadzi ilustratorka Asia Gwis. Spotkanie odbędzie się 5.07.2021r. (poniedziałek) o godz. 12:00 w oddziale dla dzieci.

Posted in Z ostatniej chwili |

ŻYWIOŁOWE WAKACJE W BIBLIOTECE

Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat do udziału w tygodniowych zajęciach zorganizowanych!  Podczas zajęć uczestnicy, poprzez bezpieczne eksperymenty, poznają żywioły, które je otaczają, wezmą udział w mini-warsztatach ekologicznych oraz licznych zabawach animacyjnych. Ważnym aspektem tych zajęć jest kształtowanie pełnej szacunku postawy wobec świata przyrody i odpowiedzialności za niego. 

Posted in Z ostatniej chwili |

Krajna i jej miejsca niezwykłe – konkurs fotograficzny

Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 12–17 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Krajna i jej miejsca niezwykłe”. Jego celem jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych Krajny w Gminie Sępólno Krajeńskie. Zadaniem uczestników jest wykonanie dwóch zdjęć ukazujących obraz Krajny zatrzymany w kadrze.

Posted in Z ostatniej chwili |

Obudzili wiosnę

Już jutro możemy spodziewać się poprawy pogody! Zagwarantowały nam to dzieci z klas I-III, które wzięły udział w gminnym konkursie „Wierszem budzimy wiosnę”. Zadaniem konkursowym uczestników była rejestracja recytacji wiersza dowolnego poety o tematyce wiosennej w formie krótkiego nagrania audio-wideo. Największym powodzeniem cieszył się wiersz „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy.

Posted in Z ostatniej chwili |

„W krajeńskich barwach” – konkurs na zakładkę do książki

Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” serdecznie zaprasza dzieci w wieku 10 – 15 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą zakładkę do książki pt. „W krajeńskich barwach”. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz świadomość poszanowania książek. Zadaniem uczestników jest samodzielne zaprojektowanie dwustronnej zakładki do książki nawiązującej graficznie do barw krajeńskich.

Posted in Z ostatniej chwili |

Konkurs plastyczny pt.”O tym, jak Misia zachwyciła się wierszem o Sępólnie”

Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” serdecznie zaprasza dzieci w wieku 8 – 13 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w konkursie plastycznym pt. „O tym, jak Misia zachwyciła się wierszem o Sępólnie”. Jego celem jest promocja czytelnictwa oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej u dzieci.

Posted in Z ostatniej chwili |

Rozpoczynamy przygodę w krajeńskich barwach

„W krajeńskich barwach” to nowy projekt Stowarzyszenia „Trzecie Miejsce” skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 8 -17 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie. Realizowany będzie w terminie od 5 maja do 17 września 2021r. w przestrzeni miejskiej, na terenach Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz w sępoleńskiej bibliotece.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Wierszem budzimy wiosnę” – gminny konkurs recytatorski

Zapraszamy uczniów klas I-III SP do udziału w gminnym konkursie recytatorskim  pt. „Wierszem budzimy wiosnę”.

Posted in Z ostatniej chwili |

Zasady funkcjonowania bibliotek od dnia 20 marca 2021 roku

Pragniemy poinformować, że od 20 marca do 9 kwietnia zgodnie z aktualnymi przepisami, nasza biblioteka będzie czynna w stałych godzinach pracy, od poniedziałku do piątku 9:00-17:00 :).

Posted in Z ostatniej chwili |

31 grudnia pracujemy krócej!

Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2020 roku biblioteka będzie otwarta w godzinach 9:00 – 14:00.

Posted in Z ostatniej chwili |

W Wigilię biblioteka będzie nieczynna

Drodzy czytelnicy! Informujemy, że 24 grudnia, w Wigilię, biblioteka będzie nieczynna.

Posted in Z ostatniej chwili |

Sępólno Krajeńskie w świątecznej dekoracji

Zapraszamy wszystkich małych mieszkańców Sępólna do udziału w zabawie plastycznej, w której to Wy zdecydujecie, jak będzie wyglądało nasze miasto w świątecznej dekoracji!

Posted in Z ostatniej chwili |

Świąteczny recital „Kolędnicy”

Zakończenie projektu „Kulturalny tygiel biblioteczny” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zbliża się wielkimi krokami… Zwieńczeniem naszych działań będzie poniedziałkowy recital świąteczny „KOLĘDNICY” w wykonaniu rodziny Rzyskich, który będzie można posłuchać i zobaczyć 7 grudnia 2020r. o godz. 16.00 na żywo na bibliotecznym Facebooku

Posted in Z ostatniej chwili |

Zasady funkcjonowania bibliotek od dnia 30 listopada 2020 roku

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020r. Biblioteka Główna oraz Filia Miejska przywracają stałe godziny otwarcia, ograniczając naszą działalność do wypożyczeń i zwrotów zbiorów bibliotecznych – oczywiście przy zachowaniu najściślejszego reżimu sanitarnego i wprowadzając ograniczenia w limicie osób ( w bibliotece może przebywać jednocześnie maksymalnie dwóch użytkowników).

Posted in Z ostatniej chwili |

Poznaj Europę z bohaterami bajek – Francja

Dziś witamy się z wami we Francji. To właśnie stąd pochodzi znana dobrze wszystkim historia Dzwonnika z Notre Dame, opowieści płaszcza i szpady – Trzech muszkieterów, czy współczesna historia Mikołajka. Entuzjastą przygody i poznania tajemniczych zakątków świata był Juliusz Verne.

Posted in Z ostatniej chwili |

Książka na wynos

Drodzy czytelnicy, aby umożliwić Państwu korzystanie z naszych zbiorów, wprowadzamy możliwość zamawiania książek „NA WYNOS”. Zamówienia składać można przez telefon,  drogą mailową lub przez katalog na stronie www.biblioteka-sepolno.pl. Po złożeniu zamówienia, Czytelnik umawia się z bibliotekarzem po odbiór książek na konkretną godzinę przed budynkiem biblioteki. Ta sama procedura obowiązuje przy oddawaniu książek.

Posted in Z ostatniej chwili |

Poznaj Europę z bohaterami bajek – literatura angielska

W kolejną podróż po Europie wyruszamy do Wielkiej Brytanii. Literatura angielska, tworzona z myślą o dzieciach i młodzieży, ma wychowywać i uczyć przekazując w treści różne ciekawostki o świecie, historii i etnografii. Wraz z powstaniem pierwszych kolonii brytyjskich wzrosło zainteresowanie folklorem.

Posted in Z ostatniej chwili |

Biblioteka Główna oraz filia będą zamknięte do 29 listopada 2020

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r. Biblioteka Główna oraz filia będą zamknięte do 29 listopada 2020 roku.

Posted in Z ostatniej chwili |

XXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Zapraszamy na wydarzenia w ramach XXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

Posted in Z ostatniej chwili |

Konkursy plastyczne „RAJSKIE OGRODY”

Z okazji XXII Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskich zapraszamy  dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym pt. „RAJSKIE OGRODY”. Zadaniem uczestników jest własnoręczne wykonanie – dowolną techniką – pracy plastycznej przedstawiającej rajskie ogrody stworzone przez Boga widziane oczyma dziecka.

Posted in Z ostatniej chwili |

Καλημέρα! Dziś witamy się z Wami z Grecji.

To właśnie stąd pochodzą bajki takie jak m.in. „Żółw i zając”, „Lew i mysz”, „Lis i winogrona”, „Mrówka i konik polny” . Z Grecją powinniśmy także kojarzyć mity takie jak np. mit o początku świata, mit o Demeter i Korze, mit o Prometeuszu, mit o Dedalu i Ikarze.

Posted in Z ostatniej chwili |

Zdalnie też się da!

Co prawda dziś czytelnia dla dzieci nie tętniła życiem tak jak zwykle podczas spotkań autorskich, ale cieszymy się, że mieliśmy możliwość spotkania się z dziećmi i autorem w sieci.

Posted in Z ostatniej chwili |

„Radiobook” – literatura zamknięta w audiobookach

„Radiobook” to nowy projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, mający na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. Wśród nich znajdą się powieści, lektury szkolne oraz „białe kruki” autorów takich, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Ignacy Stanisław Witkiewicz w interpretacjach najlepszych polskich aktorów.

Posted in Z ostatniej chwili |

A co twój kubek mówi o tobie?

„Bez kawy nie ogarniam” – mówi kubek. „I ciacha też” – dopowiada talerzyk. Twój kubek i talerzyk, twój przekaz. A żeby nadać porcelanie i tkaninie swój odcisk palca, żeby je spersonalizować, nie trzeba dużo.

Posted in Z ostatniej chwili |

Spotkanie autorskie ONLINE z Marcinem Koziołem

Zapraszamy uczniów klas 4-6 SP na spotkanie online z Marcinem Koziołem, które odbędzie się 29.10.2020 r. o godz. 12:00. Dysponujemy setką kodów, które możemy udostępnić klasie jak i uczniom na nauczaniu zdalnym.

Posted in Z ostatniej chwili |

Koncert papieski w wykonaniu „Bydgoskich Solistów ARTE CON BRIO”

16 października 1978 roku Polak, kardynał Karol Wojtyła, został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Historię tego pontyfikatu wszyscy doskonale znamy. Jako że na 2020 rok przypada 100. rocznica urodzin naszego Wielkiego Rodaka, Sejm ustanowił ten rok Rokiem Świętego Jana Pawła II. W tym szczególnym okresie biblioteka postanowiła upamiętnić wybór Polaka na Tron […]

Posted in Z ostatniej chwili |

Noc Bibliotek – teatr jednego… zespołu

Tegoroczna Noc Bibliotek, która miała miejsce 10 października, to w zasadzie „one team show”. Ekipa Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” bawiła w sępoleńskiej bibliotece starszych i młodszych, w swoich występach mocno angażując do współpracy publiczność.

Posted in Z ostatniej chwili |

Mistrz Pięknego Czytania 2020 – wyniki

Ta edycja konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” przejdzie bez wątpienia do historii. W tym roku zamiast tradycyjnego czytania fragmentu wybranego tekstu w bibliotece, zadaniem uczestnika była rejestracja swojej prezentacji w formie krótkiego nagrania audio-wideo.

Posted in Z ostatniej chwili |

Znamy zwycięzców konkursu recytatorskiego WIERSZYKARNIA!

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs „Wierszykaria”, który zorganizowała nasza biblioteka, miał formę online. Zadaniem uczestników było nagranie recytacji wybranego wiersza polskiego poety. Konkurs składał się z dwóch kategorii: przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Do etapu głównego zakwalifikowało się 33 uczestników.

Posted in Z ostatniej chwili |

Retro Noc Bibliotek w sępoleńskiej książnicy

Brak planów na kolejny weekend? Coś zaradzimy! W sobotę 10 października będzie mieć miejsce kolejna odsłona akcji Noc bibliotek.

Posted in Z ostatniej chwili |