Płynie Wisła, płynie…

Dodane 11 grudnia 2017

7 grudnia br. w Wozowni przy Centrum Aktywności Społecznej odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej pn. „Od strony rzeki czyli Wisła w obiektywie”.

Organizatorem konkursu była Izba Regionalna Ziemi Świeckiej i Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Celem było ukazanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturalnych „Królowej Polskich Rzek” i uczczenie roku Rzeki Wisły. Sejm ustanowił bowiem, że jednym z patronów  2017 r. będzie Wisła, z okazji przypadającej 550. rocznicy pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

Zaprezentowane prace urzekły przybyłych gości, w tym włodarzy miasta, nauczycieli i młodzież. Zdjęcia opiewały piękno nadwiślańskiego krajobrazu o różnych porach dnia i roku od Beskidu aż po Zatokę Gdańską.

Co do samej rzeki to niewątpliwie dla każdego Polaka jest ważnym symbolem historycznym. Jest najbardziej polską z polskich rzek, nad którą kształtowała się historia naszego narodu. Jest symbolem naszej polskości i tożsamości. Wisła została ostatnią, dziką rzeką Europy, której krajobraz (w znacznej części) jest krajobrazem naturalnej, nieuregulowanej rzeki, stanowiąc idealną ostoję dla wielu gatunków chronionych i zagrożonych wyginięciem ptaków. Jest nie tylko najdłuższą rzeką Polski, ale też najdłuższą rzeką wpadającą do Bałtyku.

Wystawę można zwiedzać do 15 stycznia 2018r. w godzinach pracy Centrum Aktywności Społecznej na ul. Jeziornej 6 od poniedziałku do piątku  w godz. 800 do 1800 w sobotę w godz. 1100 do 1500.


Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |