Zapraszamy na Noc Bibliotek

Dodane 5 czerwca 2018

Przypadające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to jubileusz, który stał się bodźcem i inspiracją do zorganizowania w ramach Nocy Bibliotek ciekawych wydarzeń dla czytelników. Pomogą one odkryć na nowo zarówno historię Polski, jak i dzieje naszego regionu czy własnej rodziny. Oczywiście pomogą nam w tym ciekawe lektury i… niezapomniane muzyczne szlagiery!

Dlatego 9 czerwca 2018 gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek! Oto, co dla Państwa przygotowaliśmy:

Czytelnia i Wypożyczalnia dla Dzieci:

- godz. 19:00  – RzeczpospoCzyta o Niepodległej

- „POMYSŁ JÓZKA” – warsztat dla dzieci w wieku ok. 7-11 lat opracowany na podstawie opowiadania Pradziadek urodzony w 1918 r., z  książki Pawła Beręsewicza  Poczet psujów polskich.

- godz. 20:00 – „Tarapaty” – nowy polski film przygodowy w reż. Marty Karwowskiej

Czytelnia i Wypożyczalnia dla Dorosłych:

- godz. 19:00 inauguracja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek – transmisja ze sceny na Koszykowej do bibliotek w całej Polsce

- godz. 19:30 – „Muzyczna wędrówka, czyli z polską piosenką przez stulecie”.  Wspólne śpiewanie szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej (piosenki Kiepury, Perfectu, Bajmu i wielu, wielu innych wykonawców…) połączone z konkursem wiedzy muzycznej i poczęstunkiem.