Otwarcie wystawy fotografii

Dodane 13 grudnia 2011

W środę 7 grudnia br. w bibliotece miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej pt.: „Gdy Wisła królową, to księżniczką Noteć”.

Ekspozycja prezentuje cykl fotografii, będących pokłosiem pilskiego pleneru, w którym wzięło udział ponad 20 artystów. Plener fotograficzno – przyrodniczy stanowił jedną z imprez towarzyszących wystawie „Dzika przyroda” zorganizowanej w Pile przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Zdjęcia mają na celu promować piękno doliny Noteci, prezentując uchwyconą w kadrze jej atrakcyjność i nietuzinkowe walory przyrodnicze. Wystawa uzmysławia, że siedlisko ptactwa i zwierząt, środowisko naturalne chronionych roślin, jest jednocześnie miejsce gdzie rozwija się turystyka i wiodą życie ludzie. Dolina Noteci jest największym i najlepiej zachowanym kompleksem dolinowo-bagiennym z dużą różnorodnością świata roślinnego, w tym rzadkich i ginących w skali Europy zbiorowisk roślinnych oraz bogactwem świata zwierzęcego, szczególnie ptactwa wodnego i błotnego.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |