Drugie życie Komierowskich

Dodane 13 grudnia 2018

Ostatni akcent projektu „Komierowscy. Wszystkie drogi prowadzą do domu”, realizowanego przez naszą bibliotekę, za nami. Od lipca począwszy odmienialiśmy Komierowskich przez wszystkie przypadki. Zaliczyliśmy sesję fotograficzną w pałacu, stworzyliśmy stronę internetową poświęconą tej zasłużonej rodzinie, przygotowaliśmy wystawę inspirowaną zapiskami Andrzeja Komierowskiego. Przyświecał nam jeden cel – chcieliśmy, żeby mieszkańcy regionu mogli lepiej poznać fascynującą historię dawnych właścicieli majątku w Komierowie. Strona internetowa dostępna jest pod adresem www.komierowscy.pl. Wystawę, będącą jej uzupełnieniem, można oglądać w sepoleńskiej bibliotece do połowy stycznia (czytelnia dla dorosłych, II piętro). Na oficjalnej prezentacji strony i wernisażu wystawy, przygotowanej przez dziewczęta z Koła Fotograficznego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie, obecni byli przedstawiciele władz, miłośnicy lokalnej historii, osoby zaangażowane w realizację projektu. Wszystkim Państwu dziękujemy za obecność. Twórcom strony i wystawy jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie, energię i moc pomysłów, bez których nasze przedsięwzięcie po prostu nie mogłoby się udać!