W świecie bajek regionalnych i książkowych molików

Dodane 23 maja 2019

Wraz z początkiem maja w naszej bibliotece rozpoczął się projekt pn. „Bajkowe czwartki”. Są to spotkania dla dzieci w wieku 7-10 lat, które zamiast spędzać czas przy komputerze wolą odkrywać świat dziecięcej literatury.

Podczas pierwszego spotkania poznawaliśmy przygody małej Misi z bajki „Z Misią wspólne po Sępólnie” oraz baśnie regionalne. Wielką radość sprawiła uczestnikom prezentacja dawnych zdjęć Sępólna. Ciężko im było uwierzyć, że w mieście stała kiedyś synagoga, a zamiast kolorowego placu zabaw tereny te zajmowało Jezioro Młyńskie.

W kolejnym tygodniu odwiedziły nas chochliki! Podczas gdy wspólnie poznawaliśmy bajkę „Kraina Nieczytania” pochowały one wszystkie materiały, potrzebne do przygotowania książkowych molików. Na szczęście pozostawione dla dzieci listy doprowadziły je do ukrytych skarbów. W wesołej atmosferze wszystkim udało się stworzyć swojego małego stworka.

Projekt „Bajkowe czwartki” finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, z siedzibą w Bydgoszczy.


Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |