XIII powiatowy konkurs „Wierszykarni” rozstrzygnięty!

Dodane 12 czerwca 2019

Za nami XIII powiatowy konkurs „Wierszykarni”. W tym roku 5 i 6 latki zmierzyły się z wierszykami, w których ukryły się dźwięki. Rok 2019 sejm ustanowił Rokiem Stanisława Moniuszki. Aby to uczcić w ramach konkursu nasza biblioteka zachęciła najmłodszych do odkrywania dźwięków w poezji i poszukania w wierszach, muzyki w uniwersalnym znaczeniu.Podczas konkurs pod hasłem „Muzyka jest wśród nas, a więc wsłuchaj się w dźwięki, które dobrze znasz” można było posłuchać między innymi co wyrabiały „muzyczne kangury” i „roztańczone nutki” oraz „koncertu na leśnej polanie”. Uczestnicy wybierali głównie zabawne historie napisane przez Dorotę Gellner, Juliana Tuwima,  Jana Brzechwę, Grażynę Świerczyńską i wielu innych znanych polskich poetów.

Do konkursu przystąpiło 25 przedszkolaków z Sępólna Krajeńskiego, Wiśniewy, Wałdowa, Zakrzewka i Zalesia. Jak co roku poziom konkursu był niesamowicie wysoki, podziwialiśmy odwagę i recytatorskie zdolności maluchów. Jury w składzie: Renata Bukolt, Mirosława Potracka i  Małgorzata Tafelska przyznało dwie nagrody główne, które otrzymali: Marceli Wenda i Tobiasz Kozak.

Za ciekawą recytację klasyki polskiej poezji jury przyznało sześć wyróżnień. Otrzymali je: Wojciech  Włodarski, Fabian Kwiatkowski, Maja Wyrwińska, Justyna Bartczak, Izabela Bratz i Eryk Bukowski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział,  a laureaci „Wierszykarni” nagrody książkowe.

Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |