Seria spotkań z podróżnikami w sępoleńskiej bibliotece

Dodane 13 listopada 2019
Już 19 i 20 listopada w bibliotece odbędą się spotkania z podróżnikami, którzy odkryją przed nami tajemnice Ameryki oraz Afryki.
19.11.2019 (wtorek) o godz. 17:00 sępoleńską bibliotekę odwiedzi Robert Gondek, który najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził on ponad 20 afrykańskich krajów. Mieszkańców zabierze w podróż do 5 z nich ( Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi). A więc „ W drogę na najwyższe szczyty Afryki”! Podczas spotkania zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro, na Mont Meru poczekamy na wschód słońca, odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych, będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, zrelaksujemy się przy klimatycznej afrykańskiej muzyce, a także zasmakujemy prawdziwych afrykańskich przysmaków.
Z kolei 20.11.2019 (środa) o godz. 17:00 o swoich przygodach opowie małżeństwo: Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak. Nasi goście to podróżnicy i poznańscy restauratorzy, autorzy książek: „Lubię. Atlas z przepisami” oraz „ Ameryka. Atlas z przepisami”, która jest pokłosiem ich rocznej podróży samochodem po obu Amerykach – od południowych krańców Argentyny po koło podbiegunowe na Alasce. Rodzina Pawlaków odwiedziła setki knajpek, barów i domowych kuchni, typowych restauracji i plantacji kawy i kakao. Goście naszego spotkania zdradzą przepisy, np. na salwadorskie pupusy, zupę Hudutu z rybą, legendarne naleśniki z Alaski i wiele serników, podzielą się zapisami przygód i spotkań oraz ważnych i mniej poważnych odkryć.
Zapraszamy!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |