„Café de Paris” zaprasza na darmowe lekcje języka francuskiego

Dodane 1 lutego 2012

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim zaprasza wszystkich chętnych do „Café de Paris”, na darmowe lekcje języka francuskiego, przeznaczone dla osób, które nie znają języka francuskiego, znają go w niewielkim stopniu, lub chcą przypomnieć sobie język francuski, aby móc z czasem swobodnie się nim posługiwać.

Naszą przygodę rozpoczniemy w środę, 15 lutego 2012 r. o godzinie 17:00 wprowadzając Państwa w klimat francuskiej kultury i obyczajów opowiemy o życiu codziennym w tym romantycznym kraju.

Następnie zaprosimy Państwa do obejrzenia pokazu multimedialnego przedstawiającego francuską architekturę i najciekawsze miejsca oraz znane francuskie postacie z artystycznego świata. Jednocześnie dla podkreślenia specyficznego klimatu spotkania będziemy słuchać znanych francuskich piosenek.

W tak miłej atmosferze, omówimy pokrótce program zajęć, jakie w ramach wolontariatu poprowadzi pani mgr Iwona Lewandowska, która ukończyła Filologię Romańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od kilku lat jest tłumaczem języka francuskiego i nadal podnosi kwalifikacje w Podyplomowym Studium Kształcenia Tłumaczy Języka Francuskiego na UAM w Poznaniu.

Na koniec zaprezentujemy walory stolicy Francji, Paryża, jakie oddaje film „O Północy w Paryżu”.

Wszelkich informacji o dniu francuskim w bibliotece oraz zapisach na lekcje języka francuskiego udzielamy pod nr telefonu 52 388 02 20.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |