Baśnie sępoleńskie nie mają przed nimi tajemnic!

Dodane 10 sierpnia 2020

Blisko dwudziestka dzieci wzięła udział w wakacyjnych konkursach, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce, nawiązujących do baśni sępoleńskich. Było coś dla tych, którzy lubią malować, oraz dla tych, którzy lubią czytać.

Druga edycja testu „O złym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego” była zdecydowanie trudniejsza od poprzedniej. Pytania znajdujące się w teście dotyczyły nie trzech, a sześciu historii zawartych w książce Mariusza Niemyckiego. Mimo to ochotnicy spisali się na medal. Najlepsza w tym roku okazała się 11-letnia Amelia Seydak!

Z kolei w konkursie plastycznym pt. „Bohaterowie baśni i legend krajeńskich” udział wzięły dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu bohatera wybranej baśni w formie plastycznej (rysunek, malunek, grafika, collage itp.)
w formacie A4.Jury przyznało trzy główne nagrody w dwóch kategoriach. W kategorii dzieci młodszych pierwsze miejsce zajęła Marta Stępień, drugie Sandra Chorodyńska, a trzecie Zuzia Misiak. W kategorii dzieci starszych podium należało do Sabiny Szustki (I miejsce), Julii Polczyńskiej (II miejsce) oraz Kingi Gawin (III miejsce). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Obydwa zadania realizowane były w ramach projektu „Z legendą za pan brat”. Projekt ten finansowany był ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce”.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |