Zapraszamy na promocję książki Adama Węsierskiego „Toksyczna agentura II”

Dodane 7 września 2020

Czy chcesz poznać tożsamość konfidentów kryjących się za pseudonimem: „Kłos”, „Żarówka”, „Rak”, „Mewa”, „Jadzia”, „Olek”, Janusz”, „Mały”, „Ideał”, „Kamiński Jan”, „Maria”, „Szachista”, „Jacek”, „Edek”, „Ignac”, „Ambroży”, Żbik”, „Tajny”, „Halina”, „Zajączkowski”, „Kościuszko”? Być może interesuje Cię, ile zarabiali i jakie kariery zrobili TW powiatu sępoleńskiego? A może chciałbyś się dowiedzieć, w jakim stopniu Służba Bezpieczeństwa roztaczała parasol ochronny nad swoimi współpracownikami?

Seria „Toksyczna agentura”, zapoczątkowana przez badacza Adama Węsierskiego, odkrywa pudrowaną historię okresu PRL. Drugi tom serii przynosi odpowiedź na te i wiele innych pytań związanych z działalnością organów bezpieczeństwa państwa na Pomorzu, w tym w Sępólnie i okolicach.

W książce „Toksyczna agentura II” znajdziemy również przeszło 800 nazwisk osób inwigilowanych przez służby. Były wśród nich osoby duchowne, nauczyciele, urzędnicy, rolnicy, rzemieślnicy, członkowie NSZZ „Solidarność”.

Doktor Adam Węsierski jest autorem ponad 40 pozycji książkowych i albumowych oraz około 200 artykułów. Jego najnowsze badania koncentrują się na zagadnieniu działalności organów bezpieczeństwa państwa na Pomorzu w latach 1945-89 oraz sieci agenturalno-informacyjnej. Historyk zajmuje się ponadto m.in. dziejami Borów Tucholskich, działalnością opiekuńczo-wychowawczą, społeczną i polityczną kapłanów pomorskich, sytuacją dzieci w placówkach opiekuńczych po II wojnie światowej, organizacją Starostwa Powiatowego w Tucholi w okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz po zakończeniu II wojny światowej, rozwojem przemysłu drzewnego.

Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy 14 września o godz. 17:00 do Biblioteki Publicznej w Sępólnie (czytelnia dla dorosłych, II piętro).

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |