O Kraju Kwitnącej Wiśni i literaturze…

Dodane 30 września 2020

We wtorek, 29 września, w sępoleńskiej bibliotece, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, miały miejsce warsztaty literackie na temat współczesnej prozy japońskiej. Gościem specjalnym, a zarazem osobą prowadzącą była pani Beata Kubiak Ho-Chi – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Pani profesor, jako autorka wielu publikacji z dziedziny kultury Japonii, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła słuchaczom kulisy swojej pracy zawodowej. Oprócz literatury przybliżyła zebranym również sztukę i estetykę tego kraju. Dodatkowym tematem dyskusji była lektura Yōko Ogawy pt.  „Ukochane równanie profesora”. Książka ta do dziś dzień pozostaje bestsellerem i uznawana jest za jedną z najukochańszych powieści współczesnej Japonii.