Rozpoczynamy przygodę w krajeńskich barwach

Dodane 13 maja 2021

W krajeńskich barwach” to nowy projekt Stowarzyszenia „Trzecie Miejsce” skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 8 -17 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie. Realizowany będzie w terminie od 5 maja do 17 września 2021r. w przestrzeni miejskiej, na terenach Krajeńskiego Parku Krajobrazowego oraz w sępoleńskiej bibliotece. Celem projektu jest poznanie historii, kultury
i tradycji regionu w prosty, przystępny sposób, a także rozbudzanie w dzieciach ciekawości poznawania i podziwiania piękna ziemi ojczystej i rodzimej kultury. Edukacja regionalna jest bardzo ważna dla młodego człowieka, dlatego sępoleńskie Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” promować będzie nasz region poprzez różne działania. Za pomocą palety barw występujących w regionie chcemy pokazać młodym pokoleniom, że warto poszerzać wiedzę o swoich małych ojczyznach. Poprzez zabawę uczestnicy projektu będą mogli poznać Krajnę – jaka była dawniej i jaka jest dziś. Dzięki poszczególnym barwom projektu poznamy charakterystyczne cechy naszego środowiska.

Projekt składać się będzie z czterech części. Na każdych zajęciach dominować będzie inny kolor, a uczestnicy będą mogli zdobyć różnorodne informacje. Dominującym kolorem naszego regionu jest odcień niebieskiego – jak chabry, potem czerwień – maki, żółty – miód i zieleń – przyroda Krajny. Kolory te są także elementem stroju krajeńskiego. W programie konkursy plastyczne, fotograficzne, piesze wycieczki po okolicy, kreatywne zabawy dla dzieci oraz ciekawe spotkania z teatrem.

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce”.

Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 22.

Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 52388 0220.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |