Obudzili wiosnę

Dodane 31 maja 2021

Już jutro możemy spodziewać się poprawy pogody! Zagwarantowały nam to dzieci z klas I-III, które wzięły udział w gminnym konkursie „Wierszem budzimy wiosnę”. Zadaniem konkursowym uczestników była rejestracja recytacji wiersza dowolnego poety o tematyce wiosennej w formie krótkiego nagrania audio-wideo. Największym powodzeniem cieszył się wiersz „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy.

Spośród piętnastu starannie przygotowanych prezentacji jury, w składzie Jolanta Orzłowska i Ilona Urbańska, wybrało trzy, które wyróżniały się najbardziej. Zwycięzcą konkursu został uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim – Henryk Leonhard! Drugie miejsce przyznano Mai Kurzyńskiej (również uczennicy Szkoły Podstawowej  nr 1), a trzecie Sandrze Chorodyńskiej, która reprezentowała Szkołę Podstawową w Wiśniewie. Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 28.05.2021 w sępoleńskiej bibliotece.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Zwycięskie filmiki dostępne są na facebookowym profilu biblioteki: https://pl-pl.facebook.com/biblioteka.sepolno