O trudnych tematach przy kawie… z kardamonem

Dodane 21 września 2021

We wtorek, 21 września, w sępoleńskiej bibliotece odbyło się spotkanie z popularną pisarką dla młodzieży – panią Joanną Jagiełło.  Spotkanie to dotyczyło spraw trudnych, ale niezwykle ważnych dla młodych osób. Uczestnicy mogli przekonać się, że książki autorki wyróżnia szczególna autentyczność, gdyż odwołują się one często do osobistych doświadczeń pisarki. Rozmowa na podstawie literatury to dobry sposób,  aby w bezpiecznej przestrzeni przedyskutować  problemy dorastania, takie jak m.in. kompleksy z powodu swojego ciała, trudy relacji międzyludzkich, zaburzenia odżywiania,  przekraczanie fizycznych granic drugiej osoby czy nastoletnie ciąże. Te i inne problemy autorka porusza w znanych i  lubianych przez młodzież książkach – „Zielone martensy”, „Tiramisu z truskawkami”, „Mleko z miodem” czy „Kawa z kardamonem”.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że o problemach warto rozmawiać, oraz że nie ma nic złego w byciu innym od wszystkich. Młodzież wykazała się dużą aktywnością pytając także o pracę pisarki – jak długo zajęło jej napisanie serii, czy będzie jej kontynuacja oraz skąd pomysł na takie okładki.

Na zakończenie pani Joanna rozdawała imienne autografy, informując przy okazji, w której z jej książek można znaleźć swojego imiennika. Książki naszego gościa dostępne są w oddziale dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

Spotkanie zorganizowano  w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” .
Projekt dofinansowano  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych”

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |