Klub Podróżnika z Piotrem Kowalczyk

W październiku w Klubie Podróżnika gościliśmy Piotra Kowalczyka – geografa, fotografa, pilota wycieczek, a przede wszystkim podróżnika. Założyciela portalu Globtroterzy.net i pomysłodawcę festiwalu „Tydzień Ziemi” w Szczecinie. Razem z Panem Piotrem odbyliśmy podróż przez państwa Półwyspu Arabskiego, przesiąknięte islamem, który jest nie tylko religią, co stylem życia tzn. Pakistan – jeden z najludniejszych krajów na świecie, kraj wielu kontrastów i sprzeczności, Iran czyli Persja; powiedzenie, że ich kraj jest krajem arabskim to obraza dla Irańczyków, dominuje tam islam szyicki i Dubaj – to miasto, które człowiek wydarł pustyni, największe i najdroższe budowle świata, niegdyś niewielka wioska rybacka słynąca z połowu pereł dzisiaj jest jedną z największych metropolii świata.  Jednym słowem istnieje wiele odcieni islamu i nie każdy jego wyznawca to terrorysta. Większość zwykłych ludzi tak samo, jak my po prostu chce spokojnie i bezpiecznie żyć. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć, a zakończyło się pytaniami od uczestników.
Spotkanie  zorganizowane było w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.