O kultowej drodze Rumunii i nie tylko…

Dodane 23 listopada 2021

… można było usłyszeć 22 listopada podczas spotkania z Panem Andrzejem Ossowskim w Klubie Podróżnika, działającym przy sępoleńskiej bibliotece.
Nasz Gość swoje opowieści zobrazował 150 kadrami, które wykonał w trakcie podróży po Rumunii, odbytej wspólnie ze swoim kuzynem Wojciechem. Na zaprezentowanych slajdach mogliśmy podziwiać zachwycające krajobrazy tego kraju (Bukareszt, przydrożne kapliczki i kościoły, góry) oraz jego fauny (karpackie niedźwiedzie).
Pan Andrzej sporo czasu poświęcił omówieniu największej turystycznej atrakcji Rumunii, jaką jest Droga Transfogaraska, przecinająca Góry Fogaraskie z północy na południe pomiędzy
ich dwoma najwyższymi szczytami – Moldoveanu i Negoiu. W jej kulminacyjnym punkcie znajduje się najdłuższy w Rumunii tunel o długości przeszło 800 metrów. Ponadto na przeszło 150 kilometrowej, serpentynowej trasie znajduje się 27 wiaduktów, 830 mostów i kilka mniejszych tuneli.
Warto przejechać Trasę Transfogaraską, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki – o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą! Z relacji Pana Andrzeja wiemy, że różnie z tym bywa.
Rumunia jest krajem, który wciąż może być w naszym kraju odbierany niezbyt pozytywnie. Niesłusznie. Spotkania takie jak to sprzyjają obalaniu mitów na jego temat i pozwalają budować obraz bliższy prawdzie – miejsca atrakcyjnego turystycznie, zamieszkałego przez uśmiechniętych, życzliwych ludzi.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |