Ferie zimowe w bibliotece.

Dodane 10 stycznia 2022

Ferie zimowe, to czas wolny dla dzieci. Większość z nich najchętniej spędza te chwile przed komputerami, korzystając z nieograniczonych możliwości sieci Internetowej. W bibliotece w te ferie łączymy przyjemne z pożytecznym!

Zapraszamy dzieci w wieku 10 -14 lat do udziału w projekcie pt. „Sieć na kulturę w podregionie świeckim”. W ramach tego projektu odbędzie się dziesięciodniowy kurs w dwóch blokach tematycznych.

Uczestnicy zajęć pod hasłem: „Bezpieczne zachowania w sieci” : dowiedzą się na jakie niebezpieczeństwa w sieci powinno zwrócić uwagę oraz gdzie szukać aktualnych informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci oraz poznają narzędzia do bezpiecznego przechowywania plików i danych, a także dobre praktyki w bezpiecznym korzystaniu z narzędzi online.

Kurs odbywać się będzie w dniach 17.01.2022 – 28.01.2022 (z wyłączeniem sobót i niedziel) w godzinach 10:00 – 12:15

Uczestnicy zajęć pod hasłem: „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” dowiedzą się o możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach, dodatkowo poznają dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów i zdobędą umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego.

Kurs odbywać się będzie w dniach 17.01.2022 – 28.01.2022 (z wyłączeniem sobót i niedziel) w godzinach 13:00 – 15:15

Zapisy do udziału w projekcie przyjmujemy do 14 stycznia. Deklarację uczestnictwa można pobrać TUTAJ  lub wypełnić osobiście w siedzibie biblioteki. Jej dostarczenie jest jednoznaczne z zapisem na zajęcia. Formularz można także złożyć elektronicznie:  dziecieca@biblioteka-sepolno.pl. Zajęcia są nieodpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).