Kocie historie

Dodane 5 kwietnia 2022

Kot, to niezwykle tajemnicze i pełne zagadek zwierzę. Fascynuje nie tylko pisarzy, ale i dzieci. Na Wieczorynce w sępoleńskiej bibliotece to właśnie kot stał się inspiracją do wspólnej zabawy i głośnego czytania bajek. Rodzice wspominali kocie historie z własnego dzieciństwa, np. o Kocie w butach czy Przygody Filonka bez ogonka. Obecnie ulubionymi kocimi bohaterami literackimi najmłodszych są Kicia Kocia Anity Głowińskiej, Kot Papla Joanny Krzyżanek. Dodatkową atrakcją zajęć jest Przecinek – biblioteczny ulubieniec dzieci. Pewnie dlatego do czytania kocich historii nie trzeba było szczególnego zaproszenia. Książki te są dowcipne, pełne humoru i można z nich poznawać świat oraz jego „niezwykłą” codzienność. Dzięki wyobraźni maluchy mogły stać się, choć na chwilę, detektywem, wyruszyć w kosmos, albo poleniuchować na kanapie. Dużo radości sprawiły im zabawy teatralne. Wiersz o czterech kotkach L. J.Kerna Niespodzianka, bawi do dzisiaj kolejne pokolenia. Miłośników zwierząt zapraszamy na kolejne spotkania do naszej biblioteki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17:00 w ramach Klubu Czytających Rodzin.