Polscy autorzy dla klimatu

Dodane 7 czerwca 2022

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu” przez cały tydzień spotykaliśmy się z dziećmi zarówno
w przedszkolach, szkołach, jak i w sępoleńskiej bibliotece. Zachęcaliśmy do czytania i dbania o naszą planetę.


Dzieci miały możliwość obejrzenia i wysłuchania historii opowiedzianej w formie japońskiego teatru obrazkowego zwanego teatrem kamishibai. Z bajki pt.: „Królowa Pszczół” uczyliśmy się znaczenia życzliwości w relacjach międzyludzkich oraz szacunku do zwierząt. Z kolei w innej opowieści pt. „Przygody pingwina Pingo” mały ekolog, który zwiedzał świat zachęcał dzieci do ratowania i ochrony naszej Ziemi. Pomagał też zrozumieć potrzebę działań ekologicznych i kształtowania pozytywnych nawyków. W historii o nieznośnych śmieciach pokazał dzieciom, że nawet proste czynności, mogą mieć ogromny wpływ na środowisko. Sporo radości przysporzyło dzieciom układanie dużych puzzli, przedstawiających ogromne drzewo, które daje schronienie wielu mieszkańcom lasu. Dzieci z łatwością rozpoznawały gatunki ptaków i zwierząt.

Całości towarzyszyły ciekawe zabawy plastyczne, podczas których młodzi ekolodzy wykonali plakat związany z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom.
Spotkania zakończyliśmy promocją książek, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Młodych czytelników serdecznie zapraszamy do odwiedzin i skorzystania z oferty.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |