Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Dodane 20 marca 2012

Autor „ Tajemnicy człowieka z blizną” Paweł Beręsewicz spotka się z młodymi czytelnikami podczas spotkania autorskiego w Bibliotece Publicznej w Sępólnie w dniu 28 marca o godz. 9:00.

Paweł Beręsewicz to młody pisarz na topie: (ur. 1970 w Warszawie), który książki dla dzieci wydaje od roku 2004.Jest on także poetą, tłumaczem, leksykografem. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera” oraz Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im Reytana w Warszawie. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford[1]. Najciekawsze jego książki to: Lalki Dorotki, Akcja ratunkowa – wiersze, Wieści domowe – zbiór ćwiczeń, zagadek i tekstów dla dzieci, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek – powieść dla młodzieży,Co tam u Ciumków? i inne opowiadania o wspaniałych Ciumkach, Pan Mamutko i zwierzęta – opowiadania dla dzieci, Na przykład Małgośka – powieść dla młodzieży, Czy pisarzom burczy w brzuchu?, Żeby nóżki chciały iść (Wydawnictwo Literatura, 2008), Bajkowy słownik polsko-angielski i angielsko-polski dla dzieci.

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem organizowane jest we współpracy z Instytutem Książki, w ramach działającego u nas DKK.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |