Autor „Tajemnicy człowieka z blizną” Paweł Beręsewicz spotkał się z czytelnikami w Bibliotece w Sepólnie

Dodane 2 kwietnia 2012

W dobie komputerów coraz trudniej jest przekonać dzieci by czytały książki. Na szczęście Pan Paweł Beręsewicz – autor opowiadań, wierszy i książek dla dzieci, który był gościem Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, znalazł specjalny sposób, by zachęcać dzieci do czytania książek. Na spotkanie przyjechał z ogromną, ciężką torbą, w której znajdowały się liczne „skarby” m. in.: „Wielki słownik polsko-angielski” i napisane przez niego książki oraz dwie statuetki Koziołka Matołka – nagrodami im. Kornela Makuszyńskiego, które otrzymał nasz gość.

W trakcie spotkania autor zapraszał wszystkich do udziału w zabawach słownych. Przy małej filiżance „niewidzialnej herbaty” rozmawiał z dziećmi o książkach. W ten zabawny sposób przybliżył bohaterów swoich utworów oraz zachęcił najmłodszych do zapoznania się z ich przygodami. Nie zdradził jednak przy tym żadnego zakończenia.

Z przyjemnością odpowiadał również na liczne pytania uczestników. Duże zadowolenie wywołała odpowiedź na pytanie pt.: „Jaka jest ulubiona książka napisana przez Pana?”, na które odparł: „Uważam, że są to moje dzieci i z każdego dziecka jestem zadowolony”.

Na końcu spotkania odbyły się luźne rozmowy. Pan Paweł rozdał wiele uśmiechów, autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci. Spowodowało to duże zainteresowanie książkami jego autorstwa oraz Dyskusyjnym Klubem Książki, dzięki któremu możliwe było to spotkanie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |