Z Beatą Ostrowicką o Januszu Korczaku

Dodane 10 maja 2012

W minioną środę dnia 18 kwietnia 2012 r. Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim miała przyjemność gościć Beatę Ostrowicką. Ta popularna i lubiana autorka nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży w Roku Janusza Korczaka przeprowadziła niezwykłe spotkanie autorskie, które przybliżyło dzieciom sylwetkę i twórczość tego wielkiego pedagoga, pisarza i znawcy dziecięcej duszy.

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się o najważniejszych faktach z życia Janusza Korczaka, poznając jego system wychowawczy, życie codzienne dzieci w prowadzonym przez niego Domu Sierot oraz jego dorobek literacki. Autorka przeczyta także fragmenty swojej najnowszej książki zatytułowanej „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku”. W utworze tym ukazała Janusza Korczaka jako bardzo ciepłego i oddanego dzieciom człowieka, który poświęcił im swoje życie.

Największe zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudziła informacja o „systemie zeszytów”, które wprowadził w swoim sierocińcu. Wśród nich był: zeszyt do zamian, zeszyt do nagród, kar itp. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy słuchali też opowieści o sądzie, przed którym stawały nie tylko dzieci ale i dorośli, w tym sam Janusz Korczak. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z tego spotkania nie tylko autografy samej pisarki, ale i wiele ciekawych informacji o tak ważnej postaci w naszej historii jaką był właśnie Janusz Korczak.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |