W Kawiarence pod Globusem z Dariuszem Tusznio

Dodane 25 czerwca 2012

15 czerwca 2012 r. Kawiarenka pod Globusem działająca w ramach Klubu Podróżnika w sępoleńskiej książnicy gościła pana Dariusza Tusznio, właściciela biura turystyki i transportu Novum Travel z Więcborka. Tym razem entuzjaści podróży udali się na wyprawę do Rosji i krajów nadbałtyckich.

Dariusz Tusznio – organizator wycieczek, a jednocześnie przewodnik, przez dwie i pół godziny w interesujący sposób opowiadał o wyprawie do Moskwy, Sankt Petersburga i Nowogrodu, przybliżając historię, kulturę i życie codzienne mieszkańców tych rejonów. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali relacji z pobytu w Katyniu, gdzie spoczywają szczątki polskich oficerów zamordowanych w 1940 przez NKWD. Wiele emocji wśród zebranych wzbudziły zdjęcia ze Smoleńska, które przywołały wspomnienia z minionej tragedii.

Wiodąc nas po bezdrożach tego rozległego kraju, pan Dariusz udzielił wielu cennych wskazówek dotyczących wyboru trasy oraz sprawnego przemieszczania się w podróży. Zwrócił też uwagę na zmiany jakie zaszły w Rosji na przestrzeni ostatnich lat. Stwierdził, iż miejscowa ludność jest bardzo gościnna i posiada wiele zalet.

Atrakcją spotkania były specjały rosyjskiej kuchni, między innymi kwas chlebowy, które wszystkim bardzo smakowały. Ponadto uczestnicy spotkania obdarowani zostali upominkami.

Mamy nadzieję, że z panem Dariuszem Tusznio spotkamy się jeszcze nie raz i razem udamy się w niejedną fascynującą podróż.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |