Biblioteka pełna wrażeń

Dodane 13 września 2012

Przez całe wakacje Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim działała niezwykle prężnie. Współpracując ze Stowarzyszeniem Duże Różowe Słońce, realizowała wakacyjne zajęcia Krajna – wyspa skarbów okiem piratów.

Rozpoczęły się one 16 lipca i trwały dwa tygodnie. Motyw przewodni stanowiły co prawda wątki pirackie, równie ważne jednak były odwołania do historii i tradycji naszego regionu. Uczestnicy zajęć zgłębiali losy legendarnych piratów, wikingów oraz żeglarzy, poznawali również historię i geografię Krajny dzięki wycieczkom i spotkaniom z ciekawymi ludźmi. Jednym z ważniejszych dni był 20 lipca, kiedy to wybraliśmy się Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego, gdzie dzieci mogły na własne oczy obejrzeć miecz wikiński znaleziony na naszych terenach, dawną łódź rybacką odnalezioną w Suchorączku, tradycyjne ludowe stroje oraz makiety gospodarstw rolnych. Wszystko to przybliżyło dawne czasy i często zapominane już tradycje.

Nie zabrakło gier, zabaw i konkursów. Wszystkie zdjęcia z wakacyjnych wojaży są dostępne na Facebook’u na profilu „Pirat Czarnobrody”. Projekt pt. „Krajna – wyspa skarbów okiem piratów” realizowany był przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce i Bibliotekę Publiczną w Sępólnie, współfinansowany natomiast ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Od września zapraszamy natomiast małych czytelników do udziału w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę. Wszystkie informacje na temat grup zabawowych, interaktywnych lekcji języka angielskiego oraz zajęć twórczych dostępne będą na stronie internetowej.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |