Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają…

Dodane 12 kwietnia 2011

Dorosłych

Zapraszamy do uczestnictwa w DKK dla osób dorosłych. Spotykamy się jeden raz każdego miesiąca, aby opowiadać o książkach, które fascynują, intrygują, wywołują refleksje. Członkostwo w klubie nic nie kosztuje, a daje wiele satysfakcji. Zapraszamy nowych członków.

W miesiącu kwietniu będziemy dyskutować na temat książki Nicholasa Evansa „Przepaść”. Zapraszamy 27 kwietnia o godz. 17:00. Książkę można odebrać w czytelni dla dorosłych.
O książce:
„Przepaść” To opowieść o pozornie kochającej się rodzinie, studium rozpadu małżeństwa i międzyludzkich więzi. Dwaj narciarze szusujący w dzikim zakątku Gór Skalistych odnajdują przypadkiem zwłoki młodej kobiety uwięzione w lodzie. To poszukiwana od kilku lat Abigail Cooper, dziewczyna z dobrego domu, podejrzewana o morderstwo i liczne akty ekoterroru, związana z radykalną grupą obrońców środowiska. Rodzice dziewczyny są wstrząśnięci. Rozeszli się przed kilku laty i ta osobista tragedia budzi w nich wyrzuty sumienia. Czy wybory, jakich dokonali przed laty, przyczyniły się do śmierci córki?
http://merlin.pl/Przepasc_Nicholas-Evans/browse/product/1,462810.html

Dzieci

Na spotkanie dziecięcego klubu książki zapraszamy już 19 kwietnia o godz. 15:30. Będziemy rozmawiać o książce Ewy Grętkiewicz „Dostaliśmy po dziecku”. Jeśli lubicie czytać i opowiadać na temat przeczytanych książek – serdecznie zapraszamy do naszego grona członków DKK. Zapewniamy miłą atmosferę… u nas na pewno nie będziecie się nudzić.

„Dostaliśmy po dziecku, to perypetie dwojga nastolatków, którzy podczas tygodniowej nieobecności rodziców muszą się opiekować dwoma rozbrykanymi braćmi przedszkolakami. Choć czwórka rodzeństwa ma zapewnioną pomoc sąsiadki i opiekunki, choć maluchy pół dnia spędzają w przedszkolu, dla 12-letniej Julki i 14-letniego Alberta ten tydzień okazuje się prawdziwą szkołą przetrwania.

Książka zdobyła II miejsce w kategorii książek dla młodzieży w wieku 10–14 lat w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

http://czytelnia.onet.pl/0,27553,0,1,nowosci.html

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |