Przyjść warto!

Dodane 4 października 2012

PRZYJŚĆ WARTO: do Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim (Wojska Polskiego 22) WE WTOREK 9 PAŹDZIERNIKA br. O GODZ. 17-tej – NA SLAJDOWISKO „Pierwszy krok do Orientu” W WYKONANIU LESZKA SZCZASNEGO!!!!!!!!!!!!!!!

Slajdowisko „PIERWSZY KROK DO ORIENTU” jest barwnym zapisem penetrowania północnych i centralnych regionów Turcji. Jest to przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem. Oprócz różnorodnych miejsc (np. słone jezioro, XIX-wieczna drewniana zabudowa ottomańska, nieznane Góry Szare, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże Morza Czarnego) Leszek zauroczony Turkami, pokazuje przede wszystkim rytm ich codziennego życia: od 12-milionowego Stambułu do zapomnianej wsi. Mówi o herbacianych barach, o zwyczajach meczetowych i narodowych, o chuście, o kulcie Ataturka, a także o znaczących różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą – rozśmiesza, ale przede wszystkim zmusza do głębokiego zastanowienia.

KTO TO JEST TEN SZCZASNY??????????

LESZEK SZCZASNY jest raciborzaninem (ur. 1975), z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem.

Na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami i wystawami po placówkach kulturalnych w całej Polsce. Wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, której dwa rozdziały dotyczą właśnie eskapad tureckich („Niekrótka opowieść o kraju, gdzie najlepszym przyjacielem człowieka nie jest pies, ale drugi człowiek” oraz „Reaktywacja zachodnio-południowa, czyli jaki ma związek coca-cola z obrzezaniem”).

Pisze kolejną książkę, pt. „Afrykański rytm” tym razem zbierającą materiał z eskapad do Mauretanii i Ruandy.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |