Dyskusyjny Klub Książki w listopadzie

Dodane 19 listopada 2012

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim zaprasza stałych i nowych klubowiczów na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. W dniu 21.11.2012, o godz. 17:00 – omawiać będziemy książkę „Stokrotki w śniegu” Richarda Paula Evansa – autora poruszających powieści, z których każda trafia na pierwsze miejsca amerykańskich list bestsellerów.

Richard Paul Evans, zainspirowany „Opowieścią wigilijną” Dickensa, postanowił napisać współczesną historię o odkupieniu i „cudzie Bożego Narodzenia”. Skłoniło go do tego także wspomnienie ze szkoły dotyczące jednej z prac domowych – nauczycielka kazała napisać uczniom swoje nekrologi, co z kolei wywołało w autorze refleksję nad kwestią, co po nas zostanie oraz to, jak chcielibyśmy by inni nas zapamiętali. W ten sposób powstał powieść „Stokrotki w śniegu”.

W lipcu tego roku R.P. Evans gościł w Bydgoszczy, gdzie, w ramach cyklu Dobre książki i kawa z… (w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki) spotkał się w WiMBP ze swoimi czytelnikami.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |