Babcia Grunia – czy na pewno babcia?

Dodane 5 grudnia 2012

Gościem sępoleńskiej Biblioteki 8 listopada 2012 r. była „Babcia Grunia”, czyli Edyta Zarębska – pisarka i ilustratorka. Towarzyszył jej mąż Robert – kompozytor.

Główna bohaterka spotkania opowiedziała dzieciom, jak wyglądało jej dążenie do tego, by zostać pisarką. W zabawny, przystępny sposób udowadniała dzieciom, że nie można się poddawać w dążeniu do spełniania swoich marzeń. Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenki „Mądra rzeka”, która została napisana specjalnie z myślą o bibliotekach. Piosenka bardzo odpowiada sępoleńskiej rzeczywistości; w końcu zarówno biblioteka, jak i rzeka to elementy naszego krajobrazu.

Dzieci miały również okazję wziąć udział w quizie, polegającym na odgadywaniu nazwy zwierzątka czy też postaci, która była właśnie rysowana przez Edytę Zarębską. Dzięki tej zabawie w czytelni dla dzieci zamieszkał ślimak, który codziennie w godzinach otwarcia biblioteki przyjmuje gości.

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |