Konkurs literacki Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Sępólno 2013 został ogłoszony.

Dodane 13 marca 2013

Przypomnijmy, konkursy takie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum z terenu powiatu sępoleńskiego organizujemy nieprzerwanie od kilkunastu lat. Idea konkursu jest prosta i czytelna, a jego cele to: popularyzacja zainteresowań literackich wśród uczniów, kształtowanie ich wrażliwości i umiejętności literackich, rozbudzenie zainteresowań historycznych i społecznych, doskonalenie warsztatu pisarskiego, promocja młodych talentów i ukierunkowanie ich dalszego rozwoju. Co roku zmienia się tylko temat wypowiedzi. Staramy się, aby nasze konkursy kształtowały w uczniach umiejętności literackie, rozbudzały ich wszechstronne zainteresowania i uczyły wrażliwości na ważne wydarzenia społeczne i kulturalne. W bieżącym roku obchodzimy Rok Mikołaja Kopernika, proklamowany przez sejmik województwa kujawsko-pomorskiego. Decyzja sejmiku ma ścisły związek z przypadającymi w tym roku ważnymi kopernikańskimi rocznicami: 540. rocznicą urodzin i 470. rocznicą śmierci wielkiego astronoma, a także 470. rocznicą pierwszego wydania najważniejszego w jego naukowej karierze dzieła „De revolutionibus orbium coelestium” („O obrotach sfer niebieskich”). Mamy to szczęście, że wybitny naukowiec, wielki humanista, ten, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” przyszedł na świat w Toruniu, w obecnym województwie kujawsko-pomorskim. Niniejszym konkursem chcielibyśmy dołożyć własną cegiełkę do obchodów Roku Kopernikańskiego

W związku z tym, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Kopernika, proponujmy do wyboru jeden z dwóch następujących tematów:

 

1. Ciekawość świata i człowieka, dociekliwość ponad przesądy, to dewiza towarzysząca życiu i dziełu Mikołaja Kopernika. Zostań autorem opowiadania, które podążać będzie Jego śladem i udowodnij, że nauka i wyobraźnia nie mają granic .

2. Człowiek jest cząstką kosmosu, a życie podróżą do gwiazd! Uruchom wyobraźnię i napisz, jak ludzie przesuwają granice poznania świata.

 

Regulamin konkursu dostępny do pobrania TUTAJ.

Na prace uczniów czekamy do 27 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi w dniu 3 kwietnia.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |