Konkursy z „Panem Samochodzikiem” rozstrzygnięte…

Dodane 22 kwietnia 2013

W ramach projektu Teraz MY -> DKK dla dzieci i młodzieży pn. „Młodzi detektywi tropem Pana Samochodzika” przeprowadzone zostały trzy konkursy, w których łącznie udział wzięły 63 osoby.

W poszczególnych konkursach nagrody zdobyli:

• „Nowa przygoda z panem samochodzikiem” – konkurs literacki na opowiadanie (dla uczniów klas I-III gimnazjum):

Jury przyznało 4 równorzędne nagrody dla:

- Julii Lamparskiej – ZS nr 3

- Marty Lange – ZS nr 3

- Izabeli Rozpłoch – ZS nr 3

- Izabeli Grochowskiej – ZS Wałdowo

• „Pan Samochodzik i…” – konkurs plastyczny na ilustrację do książki (klasy IV-VI szkoły podstawowej):

Jury przyznało:

I miejsce – Ada Niemczyk – ZS nr 1

II miejsce – Stefanie Dominikowska – SP Zalesie

III miejsce – Ida Zalewska – ZS nr 1

• „Wehikuł Pana Samochodzika XXI wieku” – konkurs plastyczny na wykonanie prac z recyklingu (w dwóch kategoriach wiekowych, tzn. dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum):

Jury przyznało:

I miejsce – Weronika Szreder – ZS Lutowo

II miejsce – Zuzanna Sawicka – ZS nr 1

III miejsce – Adam Piekarski – ZS Wałdowo

Wszystkie prace powstałe w ramach ogłoszonych konkursów zostały wyeksponowane na wystawie, która potrwa do 24 kwietnia 2013 r. Zapraszamy do zwiedzania!

Projekt Teraz MY -> DKK dla dzieci i młodzieży prowadzony był przez Instytut Książki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

„Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności”.

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |