W „Moich fascynacjach muzycznych” o Dame Kiri Te Kanawa

Dodane 10 czerwca 2013

„Moje fascynacje muzyczne” to cykliczne spotkania, które organizowane są przez sępoleńską bibliotekę . Dnia 6 czerwca 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie w tym cyklu. Tym razem o swojej pasji muzycznej opowiadał Pan Andrzej Ossowski a bohaterką jego opowieści była światowej sławy artystka operowa – Kiri Te Kanawa, której to postać, zafascynowała Pana Andrzeje już w latach 70. Kreacje artystyczne Kanawy zachwycają zarówno brzmieniem, jak i wielką klasą.

W swoim repertuarze artystka łączy klasykę operową z utworami z gatunku muzyki współczesnej, także musicalowej.W jej wykonaniu można usłyszeć arie i pieśni Mozarta, Pucciniego czy też Richarda Straussa, wokalizę Sergiusza Rachmaninowa, utwory Leonarda Bernsteina i Georga Gershwina, w tym słynne „Summertime” oraz pieśni maoryjskie .

W roku 1979 zagrała rolę Donny Elviry w adaptacji filmowej Don Giovanniego, wyreżyserowanej przez Josepha Loseya.

Te i wiele innych ciekawostek z życia artystycznego Kiri te Kanawa oraz arie operowe jak i lżejsze utwory w wykonaniu tej nowozelandzkiej sopranistka , uznawanej za jeden z największych głosów w dwudziestowiecznej wokalistyce operowej , usłyszeli podczas dwugodzinnego spotkania goście Pana Andrzeja.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |