O tym wiedzą nawet dzieci – trzeba segregować śmieci!

Dodane 23 sierpnia 2013

W zeszły piątek w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza odbyło się spotkanie promocyjne książki „Mam przyjaciela śmieciarza” w ramach akcji „Milion przygód z książką” zainicjowanej przez Fundację LOTTO Milion Marzeń, realizowanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Na początku zajęć dzieci zapoznały się z tematyką książki z serii Mądra Mysz. Po uświadomieniu sobie jak ważny jest to zawód próbowały wyobrazić sobie jakby wyglądało Sępólno Krajeńskie gdyby wszyscy śmieciarze wyjechali na rok.

Następnie przeszliśmy do zasad prawidłowego segregowania odpadów. Jak się okazuje – nawet najmłodsi mieszkańcy naszego miasta – potrafią oddzielać od siebie plastik, szkło, metal oraz papier. Dodatkowo poruszyliśmy temat punktów oddawania zużytych baterii, przeterminowanych leków oraz elektrośmieci. Na zakończenie zajęć postanowiliśmy zbudować stworki z różnych tworzyw.

Pogadanka połączona z prelekcją multimedialną pomogła dzieciom zrozumieć sens segregacji odpadów. Podczas zajęć skorzystaliśmy z broszur informacyjnych, które w związku z wchodzącą w lipcu ustawą śmieciową wydała Gmina Sępólno Krajeńskie.

Podziel się z innymi: