Spacerkiem przez Warszawę

Dodane 4 września 2013

Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 3 wyjechała do Warszawy w ramach wycieczki podsumowującej wakacje zorganizowane w bibliotece.

Pierwszego dnia po Warszawie oprowadzał nas przewodnik, który przekazał nam wiele interesujących informacji na temat każdego zakątka. Wraz z nim pospacerowaliśmy po Starym Mieście mijając m.in. Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Pałac Prezydencki, mury obronne, przecudowne fontanny, pomnik Małego Powstańca, a także słynnego Bazyliszka. Mieliśmy również okazję pojechać najstarszymi schodami ruchomymi oraz zjeść najpyszniejsze lody w całej Warszawie!

W poniedziałkowe popołudnie zwiedziliśmy z kolei Łazienki Królewskie. Mogliśmy tam podziwiać m.in. pomnik Fryderyka Chopina, Wodozbiór, Pałac Belwederski, a także Amfiteatr i Pałac na Wyspie. Jednak największą atrakcją okazał się wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego widać było całą stolicę. Po tak wielkiej dawce wrażeń mogliśmy wracać już do domu.

Mamy nadzieję, że dzieci zebrały energię na przyszły rok szkolny i już teraz zapraszamy na kolejne wakacje w bibliotece.

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |