KRZYK O DOBRO…

Dodane 12 marca 2014

W piątkowe popołudnie (07.03) na spotkaniu poetycko-muzycznym biblioteka gościła poznański zespół ARETE promujący tomik wierszy pt. „Krzyk o dobro!” Jerzego Struka.

Nazwa grupy pochodzi od słowa Areté i oznacza cnotę, męstwo, co wpisuje się w artystyczną drogę zespołu poszukującego w klimacie poezji śpiewanej miejsca dla twórczości przepełnionej bezustanną wiarą w Dobro, Prawdę, Piękno i Miłość.

Zespół ARETE powstał w marcu 2010 roku. Tworzą go poznańscy artyści, wykonujący poezję śpiewaną, którą przeplatają z elementami innych rodzajów muzycznych… „ bo, tego co w duszy gra nie można zamknąć w sztywnych ramach i ustalonych gatunkach”. Grupa wykonuje wyłącznie autorskie kompozycje, do których słowa i melodie tworzy założyciel formacji – Jerzy Struk. Do współpracy zaprosił szczęśliwie napotkanych na swojej drodze muzyków i tak rozpoczęła się ich wspólna przygoda. Do tej pory artyści nagrali dwie płyty: Pierwszy Promień i Wędrujemy. Warto zwrócić uwagę, że tytułowy utwór „Wędrujemy” latem 2012 r. doszedł do pierwszego miejsca radiowej listy przebojów, tj. „Listy z Mocą” Radia Dobra Nadzieja Małopolska, skład gościł również w audycjach radiowej Trójki, Radia Emaus, Radia Niepokalanów, Radia PIK i innych rozgłośni.

Trzeba przyznać, że słowa jak i muzyka trafiły do serc słuchaczy, a członkowie zespołu okazali się wspaniałymi muzykami i gawędziarzami.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |