Wystawa pt. „Pontyfikat wielkiego jednania”

Dodane 28 kwietnia 2014

W miniony piątek 25 kwietnia 2014 r., z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II, biblioteka zaprosiła Sępolan na otwarcie wystawy filatelistycznej ze zbiorów Pana Kazimierza Trzosa obrazującej żywot Papieża pn. „Pontyfikat wielkiego jednania”. Przybyli goście mieli okazję obejrzeć niespotykaną kolekcję znaczków pocztowych, na których udokumentowany został ponad dwudziestoletni pontyfikat polskiego Papieża.

Pan Trzos to prawdziwy pasjonat filatelistyki, który w swoich zbiorach posiada niejedną wspaniałą kolekcję znaczków. Z wielkim zaangażowaniem oprowadził nas po wystawie, przybliżając historię każdego ze swoich eksponatów. Ponadto zaprezentował okolicznościowe monety z papieskim wizerunkiem.

Po bogatej przedmowie autora wystawy, głos zabrał radny Henryk Dziarnowski, który przybliżył zebranym okres od beatyfikacji do kanonizacji i odczytał wiersz napisany przez siebie specjalnie na tę okoliczność.

Na koniec spotkania był czas na krótkie rozmowy oraz wspomnienia osób, które miały przyjemność spotkać osobiście Jana Pawła II. Spotkanie umilały ulubione pieśni Ojca Świętego.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |