Sępoleński Dyskusyjny Klub Książki pisze laudację dla noblisty…

Dodane 12 maja 2014

Miło nam poinformować, iż sępoleńscy klubowicze DKK podjęli się trudu napisania laudacji dla noblisty.

Nagroda Nobla w dziedzinie literatury, to nagroda uważana za najbardziej prestiżową międzynarodową nagrodę literacką na świecie. Ustanowiona razem z czterema innymi nagrodami przez Alfreda Nobla w testamencie z 1895, jest przyznawana od 1901.

Wydawnictwo Czarne oraz Instytut Książki zaprosili zainteresowane Dyskusyjne Kluby Książki do napisania wyjątkowej laudacji dla wybranego żyjącego pisarza, któremu członkowie klubu chcieliby przyznać tę prestiżową nagrodę. Inspiracją dla pracy będzie lektura książki Herty Müller Nadal ten sam śnieg i nadal ten sam wujek składająca się z oryginalnych, pięknych tekstów i przemówień laureatki Nobla z 2009 roku.

Nasi klubowicze spotykają się w bibliotece dnia 21 maja 2014 r. o godz. 17:00. Będziemy dyskutować nad przeczytaną lekturą Herty Müller oraz wspólnie przygotujemy mowę pochwalną dla wybranego przez nas pisarza (jeszcze nie zdradzamy nazwiska), któremu chcielibyśmy przyznać Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć „coś wyjątkowego”… i może zdobędziemy nagrodę.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |