Porozmawiajmy o książkach przy herbacie… czyli spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Dodane 2 czerwca 2014

Jak zachęcić dzieci do rozmowy o książkach? Najlepiej zaprosić je na fikcyjną filiżankę kawy lub herbaty – taką zasadę przyjmuje autor książek dla dzieci i młodzieży – Paweł Beręsewicz, który odwiedził sępoleńską bibliotekę 29 maja 2014 r.

Na początku spotkania pisarz opowiedział kilka słów o sobie oraz w bardzo ciekawy sposób przybliżył swoją twórczość. Zwrócił on uwagę wszystkich na fakt, że każdy zna autorów lektur szkolnych, ale nikt nie interesuje się kto dany utwór przetłumaczył, a przecież praca tłumacza jest równie ważna.

Zapraszając na filiżankę herbaty Agnieszkę, Kacpra i Agatę opowiedział o napisanych przez siebie książkach o miłości, wojnie i modzie. W ciekawy i dość podchwytliwy sposób przemycał czytelnikom wartości, na które powinni zwracać uwagę w życiu. Jedna z książek „Tajemnica człowieka z blizną” wzbudziła takie zainteresowanie, że zebrani uczniowie próbowali przekonać autora do tego, aby zdradził zakończenie. „Chcecie wiedzieć jak się zakończyła? Naprawdę? Dobrze, powiem. Chłopiec odkrył tajemnicę człowieka z blizną. Więcej nie powiem”. – powiedział.

W spotkaniu udział wzięło ponad 70 osób. Na zakończenie pisarz odpowiadał na pytania dzieci i rozdawała autografy. O tym jak bardzo spodobały się historie pana Pawła najlepiej świadczy fakt, że zaraz po zakończeniu spotkania z bibliotecznych półek poznikały wszystkie jego książki .

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged |